!--Start of Tawk.to Script-->
Türkiye den 8 iç açıcı mutfak dekorasyonu
Yazar : ümit atdağ

Dünya üzerinde yer alan mutfak dekorasyonlarını incelediğinizde bölgesel özelliklerinin yanında ferah havası ve aydınlık bir mutfak olması ile insanları mest eden bir güzelliğe sahip oluyor. Aydınlık ve ferah mutfaklar mutfak olmalarının dışında ayrıca birer yaşam alanı olarak da kullanıldıkları için iç açıcı dekorasyonlar ile hem görsel hem de insana huzur veren bir mutfak olmalıdır. Ülkemizde de bu tür mutfak dekorasyonları yaygınlaşmış, özellikle ev hanımları evlerinin görsel ve insana huzur veren bir konsepte sahip olması için farklı dekorasyonları inceleyip evlerine uygulamışlardır. Bu gün ülkemizde yapılmış modern ve iç açıcı mutfak dekorasyonlarını inceleyerek  evinize yapmak isteyeceğiniz ferah ve zarif mutfaklar için fikir sahibi olmanıza katkıda bulunuyoruz. Türkiye'den iç açıcı ve ferah mutfak örneklerini birlikte inceleyelim.

Estetik tasarımlar
Estetik tasarımlar

Mutfağınızın ferah bir mutfak olması yapacağınız tasarımlara da bağlıdır. Resimdeki gibi dekorasyona artı olarak estetik bir tasarıma sahip süslemeler yaparak mutfağınızın evinizin en güzel odası olmasını sağlayabilir dostlarınızla keyifli anları mutfağınızda yaşayabilirsiniz.

Zarif ve nezih bir tasarım
Zarif ve nezih bir tasarım

Bu örnek mutfağımızda  hem dekorasyon titiz bir şekilde yapılmış hem de aydınlık olması için özen gösterilmiş ve ışıl ışıl aydınlık bir mutfak ortaya çıkarılmış. Modern bir mutfak adası tercih edilerek aynı zamanda yemek masası olarak kullanılması sağlanmış. Zemin kaplaması olarak yansıtıcı özelliği olan fayanslar tercih edilmiş ve mutfağın aydınlık olması için açık tonlar tercih edilerek iç açıcı bir mutfak ortaya çıkarılmış.

Beyazın naifliği
Beyazın naifliği

Eğer bir dekorasyonun hem güzel hem de naif olmasını arzuluyorsanız resimdeki gibi hem görsel hem de bembeyaz bir dekorasyon yaparak mutfağınızın muhteşem bir mutfak olmasını ve görenlerin hayran kalmasına katkıda bulunabilirsiniz. Aydınlatması ile muhteşem bir çekiciliğe sahip bu mutfağı evinize uyarlayarak insanları büyüleyebilirsiniz.

Fonksiyonel ve güzel
Fonksiyonel ve güzel

Mutfağın güzel oması kadar fonksiyonel ve işlevsel olması da çok önemlidir. Resimde yer alan mutfak dekorasyonunda olduğu gibi  sade, estetik ve fonksiyonel bir mutfak sahibi olarak evinizin güzelliğini artırabilir, mutfağınızın kusursuz olmasını sağlayabilirsiniz. İnce uzun olan mutfak beyaz renkler sayesinde geniş bir mutfak formuna kavuşmuş.

Bahçe manzarası
Bahçe manzarası

Mutfağınız bahçeye bakıyor ve manzaraya hakim ise resimdeki gibi geniş pencereler tasarlayarak manzaranın mutfağınızda olmasını sağlayabilir yemek saatlerini keyifli dakikalara dönüştürebilirsiniz. Mutfağınızı da manzara ile uyumlu  bir dekorasyonla çok zarif bir mutfak haline getirebilirsiniz.  Basit mobilyalar ile geniş mutfak hem dolu hem de güzel gösterilmiş.

İç açıcı ve ferah
İç açıcı ve ferah

Mutfağınızı beyaz tonlarda dekore ederek hem aydınlık hem de iç açıcı bir güzelliğe sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Beyaz mutfak adası ve desenli beyaz mermer mutfağın zarifliğini artırmış ve mutfağın göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahip olmasını sağlamış. Aspiratör koyu renklerde tercih edilerek  siyah ve açık tonlar uyumlu şekilde bir arada kullanılmış.

Farklı tasarımlar
Farklı tasarımlar

Bir mutfağın güzel olması yada ferah olması farklı mutfak tasarımları ile de mümkündür. Örnek mutfak tasarımında olduğu gibi sadece mutfak tezgahından oluşan ve bar sandalyesi ile desteklenmiş  mutfak dekorasyonu  oldukça sade bir şekilde düşünülmüş tezgahın karşısındaki duvar elektronik cihazlara ayrılarak hem görsellik hem de sadelik bir arada sağlanmış. Mobilyalar koyu kahve rengi seçilmiş olsa da zemin  ve duvarlar beyaz renklerde tercih edilerek uyum sağlanmış.

Siyah beyaz uyumu
Siyah beyaz uyumu

Zıt renkleri bir arada kullanarak iç açıcı ve uyumlu bir güzelliğe sahip mutfağa sahip olabilirsiniz. Örnek mutfak dekorasyonunda olduğu gibi  tezgah ve mutfak adasını üst yüzeyi koyu renklerde geri kalan duvarlar ve mobilyalar açık renklerde tercih edilmiş zıt renklerin uyumu sağlanarak muhteşem bir mutfak ortaya çıkarılmış.

Kaynak : homify


Dekorpa Teklif Al