!--Start of Tawk.to Script-->
Şilte bakımı için 8 ipucu
Yazar : umit atdağ

Şık bir yatak odasında rahat bir yatak genellikle odak noktası olan ve yatak odasının zarafetini artıran unsurdur. Yatak odası dekorasyonlarında yatak seçimi için çok zaman harcayarak içinize sinen bir yatak modeli seçmek için çabalıyorsunuz.  Bir yatak satın almak veya dilediğiniz gibi bir yatağa sahip olmak kadar  yatakların üzerini kapladığımız ve yatakları koruma altına almamıza yardımcı olan şiltelerde görünmeyen kahramanlardır. Her yatak odasında yer alan ve her yatağın koruyucu olduğu kadar  yatağa estetik bir görsellik kazandıran şilteler ekonomik olmaları ile de insanları mutlu ediyor.  Yatak ve yatak minderi gibi eşyaları korumak için kullandığınız şilteleri seçerken dikkat etmeniz gereken bir çok nokta var. Homify yatak odası dekorasyonları sayfasında yer alan ve seçiminde çok dikkatli davranılmış farklı şilte modellerini inceleyerek size şilte seçiminde dikkat edeceğiniz 9 farklı ip ucunu sunuyoruz.

Katlanabilir yataklar
Katlanabilir yataklar

Küçük yatak odalarında tercih edilen katlanabilir yataklar için özel olarak tasarlanmış ve üretilmiş olan  lastikler ile çerçevesi yapılmış şilteleri tercih edebilirsiniz. Böylece yatağı açıp kapattığınızda şilte yatak üzerinden kaymaz ve koruma görevine devam eder.

Rustik tarz
Rustik tarz

Yatak odasında rustik bir tasarım yapmış ve tasarımı hayata geçirmişseniz yapmanız gereken  rustik tarza uygun bir şilte seçmek ve asaleti yatak odası içinde homojen dağıtmaktır. Örnek yatak odası sizin için ideal bir örnek olabilir.

Moda trendler
Moda trendler

şilte almadan önce modayı takip etmeli araştırmalı ve gerekirse yeni bir şilte satın almalısınız. Yatak ile birlikte yeni görünen ve sadeliği ile göz kamaştıran bir şilte yatak odanızda çok şık bir görüntü oluşturacaktır. Tuğla duvarınız varsa duvarın görselliğini gölgelemeden mükemmel bir görsel oluşturabilirsiniz.

Kutu modeli
Kutu modeli

Yatak odası içinde şık bir yatak tasarımı yaparak kutu modelini tercih ediyorsanız resimde yer alan kutu modele uygun  köşeleri olmayan bir şilte seçerek hem yatağa uyumlu bir şilte seçmiş olursunuz hem de  görselliği ile büyüleyen bir yatak odasına sahip olursunuz.

Doğru renkler
Doğru renkler

Şilteler her zaman görselliklerini korusalar da tercih edeceğiniz şiltenin yatak odası genel dekorasyonu ile uyumlu renkler seçilmesi hayati öneme sahiptir. Bembeyaz bir yatak odası içinde aykırı renklere sahip bir şilte kullanılması kötü bir görüntü oluşturacaktır.

Zıt renkler
Zıt renkler

Şilte alırken önemli olan yatağı koruma özelliğidir ancak yatağı korurken yatak odası dekorasyonuna da katkı sağlaması elzem bir durumdur. Bu yatak odası modelinde olduğu gibi zıt renkler bir arada kusursuz bir yatak odası dekorasyonunu ortaya çıkarmış.

Ferah yatak odasları
Ferah yatak odasları

Ferah bir yatak odasına sahipseniz beyaz ve tonlarında bir şilte seçmeli,  yatak odasının zarafetine ortak olmalısınız. Geniş bir cam panzel duvarın yanında cam duvar kadar estetik ve şık bir yatak ve şiltesi ile harika bir dekorasyona imza atabilirsiniz.

Vakumlu şilteler
Vakumlu şilteler

Normal şiltelerin yanında vakumlu şilteler seçebilir,  yatağın üzerinde kırış kırış bir yatak modeli oluşturarak aykırılığınızı ortaya koyabilirsiniz. Vakumlu şilteler yatakları daha iyi korumaktadır.

Kaynak : homify


Dekorpa Teklif Al