!--Start of Tawk.to Script-->Üzgünüz Sayfa Bulunamadı...
Fakat Size Bunları Tavsiye Edebiliriz
Modern yaşam alanları: Bungalov evler
Modern yaşam alanları: Bungalov evler

Homify'da bu gün stüdyo fotoğrafları çeken Lopez Fotodesing  tarafından fotoğraflanan modern yaşam alanları şeklinde dekore edilmiş ve yenilenmiş olan, geleneksel tarzın dışına çıkılmış zarif  ve şık bungalov evlerini ziyaret ediyoruz. Yapılan kombine dekorasyonlar ile modern bir tarz oluşturulmuş, konfor en üst düzeye çıkarılarak özel bir yaşam alanı haline getirilmiş olan bungalov evleri sizleri bekliyor. Banliyö bölgesinde şık ve muhteşem bir şekilde yapılan bir çalışmanın sonucunda sizleri şaşırtacak derece bir güzelliği olan modern bungalov evleri ortaya çıkarılmış. Bu çalışmayı daha yakında incelemek için örnek evleri gezmeye başlayalım.

​Küçük bir ev için 7 güzel ve işlevsel mutfak
​Küçük bir ev için 7 güzel ve işlevsel mutfak

Küçük bir eviniz var ve mutfağı nasıl organize edeceğinizi bilmiyor musunuz? Küçük alanları düzenlemek genellikle bir baş ağrısı yaratır, ancak uygun tavsiyeler ve iyi bir ilham dozu ile bu sorunu da çözebilirsiniz. Günümüzde modern evler giderek küçülme eğiliminde. Bununla birlikte iç mimarlar estetik veya işlevsellikte azalma olmadan küçük yaşam alanlarını konforlu hale getiriyorlar. Boyutları küçülen alanlardan biri de mutfaklar. Oysa iyi düzenlenmiş mobilyalar ve mevcut yüzeyden en iyi şekilde yararlanmak için gerekli kaynakları sağlayan çok yönlü bir tasarım, mutfağı gayet kullanışlı yapabilir. Aşağıda uzmanlar tarafından küçük evlere göre tasarlanmış 7 mutfak örneği göreceksiniz. Bu örneklerle küçük mutfaklara küçük dair ön yargınızı kıracağımızı umuyoruz.

Planlarıyla kendi evinizi yaparken size ilham verecek 5 modern ev
Planlarıyla kendi evinizi yaparken size ilham verecek 5 modern ev

İçinde en rahat edeceğiniz, en kolay benimseyeceğiniz ve hayatınızı geçirmek isteyeceğiniz ev, hiç kuşkusuz tasarımına dahil olduğunuz ve sizin ihtiyaçlarınıza göre kurgulanmış olan evdir. Ev sahibi olmak herkesin ortak hayali olsa da bizi asıl tatmin edecek şey kendi evimizi yaptırabilecek imkânı bulabilmektir. Kendinize ait bir ev yaptırmak pahalı bir iş olmasının yanında oldukça da zahmetlidir. Buna karşın bu zahmete katlanmak size hazır bir ev alabileceğiniz bir bütçeyle, hatta belki daha azıyla kendi tasarladığınız bir evde yaşama şansı verecektir. Bu yazımızda kendine bir ev yaptırmak isteyen okuyucularımız için ilham verici ve belki de bir ev almayı düşünen okuyucularımız için de kendi evini yaptırmaya yönlendirici olabilecek 5 modern evden ve bunların detaylı planalarından oluşan bir deleme yaptık. Dilerseniz bu evlere biraz daha yakından bakalım. 

Birbirinden bağımsız şaşırtıcı güzellikte  villalar
Birbirinden bağımsız şaşırtıcı güzellikte villalar

Homify'da bu gün  sizleri bir birinden bağımsız, şaşırtıcı derece de zarif villa ziyaretine götürüyoruz. Paul Cavazzoli tarfından keşfedilen bu villalar Reggio Emilia tarafından projelendirilerek zarif  ve modern bir görünüme kavuşturulmuş. Dış görünüşleri kadar içleri  kadar şık olan bu binaların iç kısımlarını görmek ve kendi evinde uygulayabileceği yeni fikirler edinmek için gezimize başlıyoruz.

Evinizi küçük hissettiren 8 tasarım hatası
Evinizi küçük hissettiren 8 tasarım hatası

Evinizi tasarlarken her santimetrekaresinin çok önemli olduğunu bilirsiniz. Bu nedenle boş alan kalmayacak şekilde tasarım yapar ve uygularsınız.  Ancak her alanın kullanılması ve bu alanlarda eşya yerleşimi yapılması evin içinde geniş alan bırakmayabilir. Bu durumda eviniz olduğundan küçük görünecektir.   Evinizin veya odanızın küçük görünmesini önlemek adına yapılmaması gereken bazı uygulamalar vardır. Bu gün evinizi küçük hissettiren  tasarım hatalarını inceliyoruz.  Evinizi veya odanızı tasarlarken dikkat etmeniz gereken, evinizi geniş gösterecek uygulamaları yapmalı ve  hatalardan kaçınmalısınız. Standart  kural olarak her odanın boyutu ile orantılı bir şekilde eşya kullanmalı ve evinizin eşya kalabalığına sahip olmasını önlemelisiniz. Ev dekorasyonlarında yapılan tasarım hatalarına göz atalım.

8 adımda doğru barbekü nasıl tasarlanır?
8 adımda doğru barbekü nasıl tasarlanır?

Sıcak yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde tatil yapmak, dinlenmek ve yemek davetleri vermek aranılan aktiviteler arasında yer alır. Yemek davetler için birçok insanın alternatifi barbeküdür. Keyifli yaz akşamların , barbekü keyfi ile sevdiklerinizle geçirmek isteyebilirsiniz. Tatile girmiş olanlar için barbekü ve mangal olmazsa olmazlarından olabilir. Barbekü modelleri kullanılacak alan, çevresel şartlar ve stillere göre farklılık gösteriyor. homify'da dekoratörler tarafından dizayn edilen birçok farklı stilde tasarım örneklerini sizlerle paylaştık. Bu yazımızda doğru barbekü tasarımını 8 adımda topladık, ilham veren fikirler bulacağınızı umuyoruz.

Misafirleriniz gelmeden önce yapmanız gereken 17 şey!
Misafirleriniz gelmeden önce yapmanız gereken 17 şey!

Eğer evinizde yatılı misafir ağırlayacaksanız her şeyin düzenli olduğundan ve evinizin en iyi halinde görünmesinden emin olmak istersiniz. Bizim işimiz de evinizle ilgili her konuda sizin işinizi kolaylaştırmak sayılabilir… İşte bu yüzden konuklarınızı ağırlamadan önce onlara kusursuz bir atmosfer sunabilmek için evinizde yapmanız gereken ufak tefek ama oldukça etkili önerileri bir araya getirdik. 

Bu arada tabii eğer konuklarınız sizin için çok önemliyse ve mesela evinizin kusursuz görünmesi için onlar gelmeden bir süre önce boyatmak istiyorsanız homify sayfalarında yer alan Boyacılar sekmesinden profesyonellere ulaşabilir ve onlardan destek alabilirsiniz. Ama tabii bu yazının konusu bu tarz büyük işler değil. İşte aslında küçük ayrıntıların konuklarınız için de sizin için de ne kadar önemli olduğunu size anımsatacak olan 17 şey…

Pırıl pırıl banyolara sahip olmak için 19 öneri
Pırıl pırıl banyolara sahip olmak için 19 öneri

Banyonuzu tasarlarken en kaliteli malzemeleri seçmiş ve son derece özenli bir dekorasyon yapmış olabilirsiniz ancak kullanmaya başladıktan sonra zamanla banyonun ilk günkü ışıltısını kaybettiğini, eskiyip solduğunu fark edeceksiniz. En güçlü stiller, en göz alıcı renk dengeleri, en değerli aksesuarlar bile eskimiş, kireç ve pas lekesi tutmuş bir banyoyu güzel gösteremez. Bu nedenle dekorasyon yapmak kadar korumak da önemlidir. Banyo dekorasyonunuzu nasıl koruyacağınız hakkında fikir ve önerilere ihtiyacınız varsa doğru yerdesiniz. Bu yazımızda sizlere 19 muhteşem banyo dekorasyonu eşliğinde banyonuzun temizlik ve bakımını sağlayacak öneriler vereceğiz. Hem pırıl pırıl parlayan hem de uzun yıllar dayanan bir banyo dekorasyonu için bu fikirlere kulak verin. 

Banyo dekorasyonu için tasarım sırasında kullanabileceğiniz önerilere ihtiyacınız varsa Bu dokunuşlarla daha güzel bir banyo mümkün başlıklı yazımız size yardımcı olabilir. 

  

Mutfağınız için 8 ekonomik çözüm
Mutfağınız için 8 ekonomik çözüm

Mutfak evin kalbidir ve iyi çalışan bir kalbin ne kadar önemli olduğunu bilmeyen yoktur. Kalbin daha da güçlü ve tarz sahibi bir şekilde çarpması için bazı bakım ve yenilemelere ihtiyaç duyduğu kesindir. Ama bu yenilemeler ve bakım çalışmaları çok pahalı olacağı düşüncesiyle ev sahiplerini korkutabilir.

Ama hemen umutsuzluğa kapılmayın. Bu yenileme çalışmalarının faturaları işçilik maliyetlerinden değil, büyük oranda malzeme seçimlerinden dolayı şişer. Ama bazı akılcı fikirlerle bu masrafları düşürmek mümkün olabilir. Bizde bugün bu konuya yoğunlaştık ve size mutfağınızı yenilemeyi ekonomik hale getirecek çözümler sunmaya karar verdik. Mutfak tadilatından korkan ev sahipleri bu yazı, sizin kaygılarınızı ortadan kaldıracak bilgiler içeriyor. 

Rüya ev tasarımına 7 örnek
Rüya ev tasarımına 7 örnek

 Homify; sizleri bu gün dünya üzerinde bulunan farklı tasarımlara sahip 7 farklı eve ziyarete götürüyor. İnsanların hayallerini süsleyen, aykırı tasarımların uygulandığı bu evler,  size farklı bakış açılarının  ve farklı düşüncelerin  tasarımlara nasıl yansıdığını gösteriyor.Büyük, geniş, uçurum kenarında, ağaç üzerinde veya doğanın kalbinde yer alan  bu evler,  ön yargı ile yaklaşmanıza rağmen içine girdiğinizde sizi büyüleyen ve mest eden bir şıklığa sahip. Bu evleri gezdikten sonra evinizde farklı tasarımlara yönelecek, şık ve görsel bir ev için planlar yapmaya başlayacaksınız.

Estetik ve kullanışlı 6 banyo örneği
Estetik ve kullanışlı 6 banyo örneği

Banyo dekorasyonunda son yıllarda şaşırtıcı bir gelişme var. Artık banyoyu sadece temizlik yapmak veya dişlerimizi fırçalamak için kullanmıyoruz. Günün sonunda yorgunluğumuzu atabileceğimiz konforlu bir duş ya da konuklarımıza gururla gösterebileceğimiz güzel bir banyo istiyoruz. Sözün özü bir banyodan beklenen basit talepler yerini daha fonksiyonel ve estetik modellere bıraktı. O halde gelin hep birlikte bize ilham verecek 6 banyo örneğine göz atalım.

İnanılmaz bir değişim hikayesi
İnanılmaz bir değişim hikayesi

Bu gün sizlere bir evi yeniden biçimlendirmek için hayal gücünün sınırlarının nasıl zorlanarak hayata geçirildiğini göreceksiniz.  Eskimiş, yıpranmış ve yorulmuş olan bir binanın yeniden dönüştürülmesi, rehabilite edilerek yeniden biçimlendirilmesini ve evin iç dekorasyonun ne kadar ince bir düşünce etrafında yapılarak şık ve zarif bir ev haline getirildiğini görmeniz için homify sizleri İspanya'nın Barcelona şehrine götürüyor. Bu ev yaklaşık olarak bir asıra yakın bir süredir ayakta olmasına rağmen artık sıvaları dökülmüş, yapısı itibari ile modası geçmiş bir ev halinde iken mimarlar ve uzmanlar tarafından yeniden projelendirilerek şaşırtıcı bir dönüşüm sonrasında sorunsuz, modern, ihtiyaçlara cevap veren örnek bir ev haline gelmiş. Çevre düzenlemesi, bahçesi, peyzajı, mimarisi ile gerçekten muhteşem ve kusursuz bir ev ortaya çıkarılarak eski bir yapının nasıl yeniden hayata döndürüleceği konusunda insanlara ders verilmiş.

Dekorpa Teklif Al