!--Start of Tawk.to Script-->
Evinizde boşluklar oluşturmanın 10 farklı yöntemi
Yazar : ümit atdağ

Ev dekorasyonlarında yapacağınız yerleşim planları ile evinizde hareket alanı oluşturabilir veya farklı yöntemler uygulayarak odaların içlerinde homojen boşlukları yaratabilirsiniz. Bu gün evlerinizde nasıl homojen  alanlar oluşturabileceğinizi örnekler üzerinde inceleyerek öğreniyoruz.  Gerçeklik ile plan farklılık göstereceği için  geniş odaları bölmeli ve geniş odalardan ek oturma alanları veya geniş hareket alanları oluşturmalısınız.  Tamamen ihtiyaçlarınıza bağlı olarak yapabileceğiniz homojen boşluklar sayesinde evinizde ihtiyaç duyduğunuz her odaya sahip olabilir,  kendinizi sınırlamadan ferah ve geniş bir evde yaşayabilirsiniz. Özellikle küçük odalı evlerin en büyük ihtiyacı olan bu boşluklar homify ev  dekorasyonu örneklerinin  yer aldığı sayfamızda bulunuyor. 

Cam bölmeler
Cam bölmeler

Oda geçişlerinde kullanılan ve stüdyo dairelerde oda oluşturmada tercih edilen desenli cam bölmeler tercih edebilir ve odanızı ikiye bölerek ihtiyaçlarınız doğrultusunda dekore edebilirsiniz. Ahşap desenler evinize çok yakışacaktır.

Ahşap aksesuarlar
Ahşap aksesuarlar

Banyo içinde yer alan tuvaletinizi tamamen kapatmak yerine doğal ahşaplardan veya ağaç dallarından yararlanabilirsiniz. Klozet ile banyonuzu ayıracak olan bu aksesuarlar banyonuza farklı ve doğal bir hava kazandıracaktır.

Perdeleri kullanın
Perdeleri kullanın

Geniş alanları dilediğinizde daha geniş kullanmak ve ihtiyaç doğrultusunda homojen olarak ikiye bölmek için resimdeki gibi desenli ve canlı renklere sahip perdeleri tercih edebilir,  evinizde mobil bir bölme oluşturarak tüm ihtiyaçlara cevap verebilen bir eve sahip olabilirsiniz.

Romantik tasarımlar
Romantik tasarımlar

Evinizde homojen alanlar oluşturmak için romantik tasarımlardan yararlanabilir, ahşap seyrek jaluziler ile  şık ve insanların etkileneceği bir  bölme işlemini hayata geçirebilirsiniz. Örnek resimde yer alan ahşap bölmeler odanın havasını değiştirmekle kalmamış çok şık bir dekorasyon oluşmasına da katkı sağlamış.

Işık duvarları
Işık duvarları

Oda bölmek için sadece mobilyalardan yararlanmak yerine ışık duvarları gibi mobilya kullanmadan da bölümlendirme yapabileceğiniz fikirleri tercih etmek doğru olacaktır. Işık duvarı ile belirli bir noktaya kadar  parlak ışık duvarı oluşturarak odanızı sanal olarak ikiye bölebilirsiniz.

Cam bölme örneklerş
Cam bölme örneklerş

Odanızı cam bölmeler ile bölebilir veya  özel bir izole alan oluşturmak için cam bölmeleri tercih edebilirsiniz. Örnek yemek alanı gibi özel bir alan için cam bölme modellerinden tercihler yapmanız yerinde olacaktır. Eviniz için yapacağınız tercih evinizin estetik değerini de  yükseltecektir.

Özel tasarımlar
Özel tasarımlar

Oda içinde sadece yere sabitlenen özel tasarımlar yaparak  bir tarafını tablo ve çerçeve asarak duvar dekorasyonu olarak kullanabilir bir tarafını da resimdeki gibi  çalışma masası veya çalışma alanı olarak kullanabilirsiniz. Ahşap yerine cam malzeme de tercih edebilirsiniz.

Buzlu cam
Buzlu cam

Cam malzemeler evinizde renkli görüntüler oluşturacağı için buzlu cam gibi farklı cam modelleri tercih edebilirsiniz. ayrıca kumala cam filmleri ile cam yüzeyini kaplayarak buzlu cam görüntüsü oluşturabilir, evinizin görselliğini üst noktaya taşıyabilirsiniz.

Çift taraflı kitaplık
Çift taraflı kitaplık

Odaları şık bir şekilde bölmek ve oda içinde mükemmel bir dekorasyon yapmak için  resimde yer alan geleneksel desenler ile bezenmiş çift taraflı kitaplık veya tarzınıza uygun bir kütüphane tercih edilebilir. Çift taraflı kitaplık ile kusursuz ve mükemmel odalar oluşturabilirsiniz.

Modüler tv üniteleri
Modüler tv üniteleri

Evinizde yer alan modüler tv ünitelerini oda bölümlendirmesinde kullanabilir, odanızı ikiye bölecek şekilde yerleştirebilirsiniz. Örnek uygulamadaki gibi benzer bir dekorasyon ile evinizin şıklığını zedelemeden çok zarif bir  dekorasyon yapabilirsiniz.

Kaynak : homify


Dekorpa Teklif Al