!--Start of Tawk.to Script-->
İstanbul da bir firmadan muhteşem tasarımlar
Yazar : Homify TR

homify sayfalarında sizlerle sık sık Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen mimarlık firmalarının dikkat çekici proje ve ürünlerinden örnekler sunuyoruz. Bunun en büyük sebebi de, profesyonelliğin dekorasyon ve mimari sanatında ne kadar önemli olduğunu anlatabilmek. İnsanlar ev yaptıracağı zaman ya da satın aldığı yeni evini dizayn etmeye sıra geldiğinde genellikle ucuza kaçmak ve her şeyi kendileri halletmek istiyorlar. Oysa çoğunlukla bu işlerde profesyonel bir bakış açısı ile ilerlenmedikçe hem kendinizi sıkıntılı ve çok zahmetli bir sürece sokmuş oluyorsunuz, hem de işin uzmanı olmadığınız için gerekli bağlantılara da sahip olmadığınızdan dolayı zaten işler düşündüğünüz kadar ucuza mal olamıyor. Tabii işin uzmanının eli değmediğinden, ortaya öyle ahım şahım güzellikler çıkamaması, sıradan dekorasyonlar ve hatta bazen yanlış uygulamalarla çirkin ve kullanışsız görünümler ortaya çıkarılması da cabası! Oysa tüm bunların çok makul bir çözümü var; evinizle alakalı bir şeyler yaptıracağınız zaman işi ilgili profesyonellere, işin uzmanlarına bırakmak ve keyfinize bakmak…  Dekorasyonda mimar ve tasarımcılardan yardım almanın avantajları başlıklı yazımızda profesyonellerle çalışmanın neden en doğru karar olacağından uzun uzun bahsetmiştik. 

Bugünse, özellikle İstanbul’da iyi bir mimarlık ya da iç mimarlık firması arayan okurlarımıza örnek olacak bir firmanın hem iç dekorasyon konusundaki özel tasarımlarını, hem de mimari proje çalışmalarını öne çıkaracağız. Milimetrekare Tasarım ve Mimarlık şirketi 2016 yılında faaliyetlerine başlayan ve mekanları, esnek araştırma ve tasarım yöntemleri ile keşfetmeyi ve dönüştürmeyi hedefleyen; hem mimarlık hem de dekorasyon hizmetleri veren parlak bir firma olarak sayfalarımızda kendini gösteriyor. İşte firmanın hem mimari hem de dekoratif çalışmalarından şık bir seçki…

Ayrıntılı bir villa projesi
Ayrıntılı bir villa projesi

Önce mimari bir proje çizimiyle başlayalım. Bir ev yaptırmanın zorluğunu hepimiz biliyoruz, ev yaptırırken proje çiziminin ne kadar önemli olduğuna ve bu işin mutlaka deneyimli profesyonellerin ellerine bırakılması gerektiğine Mimari proje nedir? Nasıl çizilir? başlıklı yazımızda değinmiştik. Milimetrekare Tasarımve Mimarlık’ın Sarıyer’de yer alan bu dubleks villa projesi de, ayrıntılı çizimiyle hayalleri süsleyen bir ev olarak karşımıza çıkıyor.

Hayalleri süsleyecek kadar güzel
Hayalleri süsleyecek kadar güzel

600 metrekare büyüklüğündeki bir arsanın üzerinde konumlanan 260 metrekarelik yaşam alanına sahip bu müstakil dubleks villa projesi 4 oda 2 salon şeklinde planlanmış ve bu plan ayrıntılı şekilde proje çizimine yansıtılıyor.

Devasa bir belediye binası
Devasa bir belediye binası

Bir mimarlık şirketinin tasarım ve proje kapasitesini anlamak için en sosyal ve büyük proje örneklerine bakmak gerekir. Küçük bir evde ev sahibinin ihtiyaçlarını estetik bir şekilde kurgulamak da elbette kolay bir iş değil, ancak bu örnekteki gibi devasa ve çok fonksiyonlu bir belediye binası projesi oluşturmak çok daha ustalık isteyen bir uzmanlık. Şehrin mimari simgelerinden biri haline gelebilecek bu belediye binası proje çizimi de katmanlı yapısı, açık ve kapalı alanları ve modern mimari tasarımıyla dikkat çekiyor.

İç mekanlar için özel tasarımlar
İç mekanlar için özel tasarımlar

Söylediğimiz gibi, bu başarılı ve genç mimarlık ve tasarım firması, yalnızca mimari projeleriyle değil, aynı zamanda iç mimari tasarımlarıyla da kendini göstermeyi başarıyor. Farklı ve her mekanın yapı ve tarzına özel mobilya ve aksesuarlar da üreten firmanın gelin biraz da iç dekorasyonlar için özel olarak üretilen benzersiz tasarımlarına bakalım.

Bal peteğinden ilham alan ve formuyla içinde bulunduğu oturma odasında odak noktası oluşturabilecek dikkat çekici bir sehpa tasarımı…

Davul sehpa adı verilen bu orta sehpa tasarımı da hem minimal hem de modern bir estetik anlayışı ile üretilmiş.

Antre dekorasyonlarında kullanmak için harika bir mobilya ve şıklık örneği: Modern formlu ve konforlu bir bank!

Yatak odasında baş ucu ışıklandırma konseptine sıra dışı ve yenilikçi bir fikir: Bronz küp!

B!buçuk koltuk ismi verilen bu tasarım ise sandalye pratikliğini berjer konforuyla birleştirmiş ve adından da anlaşılabileceği üzere genişliğiyle öne çıkıyor.

Oturma odalarının vazgeçilmez mobilyalarından biri haline gelen puf formuna şık bir yorum.

Portatif mangalları andıran sıra dışı formuyla dikkat çeken, ahşap doğallığında şık ve modern bir yan sehpa.

Ve son olarak, hareketli yapısıyla modüler ve çok fonksiyonlu, küçük alanlar için harika bir kullanışlılığa sahip bir orta sehpa.

Kaynak : homify


Dekorpa Teklif Al