!--Start of Tawk.to Script-->
Herkesin seveceği rüyaları süsleyen bir ev
Yazar : Meral Eser

Bir ev sahiplenirken konfor, rahatlık, işlevsellik ve estetik unsurlar barındırmasını bekleriz. Modern çözümlerle son derece konforlu ve bir ailenin tüm ihtiyaçlarını muntazam karşılayan bir düzen oluşturmak için profesyonellerin çalışmalarını gözden geçirebilirsiniz. Bu yazımızda sunduğu konfor ve rahatlığıyla birlikte hayalleri süsleyebilecek müstakil bir konut projesini ele aldık. Her yönüyle akıllara kazınacak bahçeli müstakil konut projesini yakından tanıyalım. İşte modern çizgisiyle akıllara kazınacak müstakil bir konuttan içinizi ısıtacak fotoğraflar!

Yalın ve sade çizgiler
Yalın ve sade çizgiler

Huzur veren bir ev girişi için ilham verecek bu projede, bahçe içinde küçük ama şirin bir konut cephesi dizayn edilmiş. Bahçeli müstakil bir konut sahiplenmek ya da inşa ettirmek isteyenler için daha geniş bir alana yerleşen, modern ve yalın çizgiler taşıyan planlama için projelendirmek isteyenlere ilham verebilir.

Giriş
Giriş

Girişi vurgulayan saçaklar aynı zamanda daha davetkar bir görünüm kılıyor. Döşeme zemin kaplaması farkları ile alanlar görevlerine göre ayrılıyor. Yürüme yolları genel hattı takip ederken, dolaşım alanları için ve yeşil alanların ayrıldığı muntazam bir düzen oluşturuluyor. Özellikle peyzaj için özen gösterebilir ve daha davetkar bir giriş için dekoratif bitki ve ağaçları da kullanabilirsiniz.

Huzur veren bir yemek alanı
Huzur veren bir yemek alanı

Ahşabın natürel dokusu oturma alanına sıcaklık katıyor. Beyaz duvar zemini ve tavan bütünleşerek sınır algısını ortadan kaldırarak daha geniş bir görünüm sağlıyor ve derinlik katıyor. Geniş pencere açıklıklarıyla ferah atmosfer oluşuyor ve huzur dolu bir manzara eşliğinde yemek keyfi sağlanıyor. Çok fazla aksesuar ve eşyaya gerek yok. Doğa manzarası en güzel tablolardan biri.

Şömine keyfi
Şömine keyfi

Öncelikle yemek alanı için ahşap yemek masa tablası ile modern stil çizgiler taşıyan sandalye modelleri kullanılmış. Farklı form ve modellerin bir araya gelmesi ile fark yaratan bir düzen oluşuyor. Geometrik formlar taşıyan askıt lambalar yemek masasını odak alıyor. Ayrıca şömine keyfi ile dekoratif mumlar kullanılarak daha sıcak bir atmosfer oluşuyor.

Enfes manzara
Enfes manzara

Bahçe ile bütünleşen oturma alanlarını dizayn etmek için geniş açıklıklarla cam pencereler dizayn edebilirsiniz. Sürgülü kapı sistemleri ile özellikle sıcak havaların keyfini çıkarmak için teras alanı ile iç mekanlardaki oturma alanlarını bir araya getirebilirsiniz. 

Modern banyo
Modern banyo

Duşakabin alanını vurgulayan zemin kaplamaları yerden duvara nötr renklerle dizayn ediliyor ve beyaz duvarlar natürel renkleri ön plana çıkarıyor. Duvar nişleri işlevsel amaçlı değerlendiriliyor. Dekoratif amaçlı ahşap raf sistemi burada fonksiyonel amaçlı kullanılıyor. Genel olarak tam donanımlı ferah bir banyo dizayn edilmiş.

Rüya gibi bir küvet keyfi!
Rüya gibi bir küvet keyfi!

Rüya gibi bir manzara eşliğinde küvet keyfine ne dersiniz? Doğa manzarası eşliğinde geniş pencere açıklıkları isteğe göre dışarıdan görülmeyecek cam alternatifleri ile dizayn edilebilir. Enfes tasarımıyla küvet keyfini paha biçilmez yapan şahane bir banyo. Ayrıca, homify'da banyo tasarımcıları tarafından dizayn edilen birçok farklı stil ve tarzda proje bulabilir, uygulama fikirleri edinebilirsiniz.

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’6 tarz; 6 salon dekorasyonu’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Kaynak : homify


Dekorpa Teklif Al