!--Start of Tawk.to Script-->
Hem sevimli hem de hesaplı 3 şahane prefabrik ev!
Yazar : Meral Eser

Prefabrik konutlar, maliyet ve kullanışlılık bakımından modern çözümlerle son derece cazip ve avantajlı alternatifler sunuyor. Geniş bir yelpazeye yayılan sistem, stil ve tarzda modeller yerine ve çevresel şartlara göre daha ekonomik ve fonksiyonel modelleri ile tercih edilebiliyor. Günümüz modern stil çözümleri ile, prefabrik konutlarda da dayanıklılık, kullanışlılık ve estetik unsurları bir araya getirmek artık çok kolay. Ekonomik açıdan da uygun fırsatlar sunan bu konutlar, farklı stil ve tarzlarda inşa edilebiliyor. Bu yazımızda hem sevimli hem de cebi yakmayacak bütçelerle inşa edilen 3 şahane prefabrik konut projesine yer verdik, işte fotoğraflar!

Akdeniz tarzı prefabrik ev 120 m²
Akdeniz tarzı prefabrik ev 120 m²

Prefabrik konutlar farklı stil ve tarzlarda inşa edilebilir. 120 m² bir alana yerleşen bu konut projesi, bir ailenin tüm ihtiyaçlarını muntazam karşılıyor. Kısa sürede inşası sağlanan bu tip yapılarla ilgili farklı kullanım amaçlarına göre değerlendirmek mümkün. Doğal ışık ihtiyacını daha verimli karşılamak isteyenler için sürgülü cam kapılar dizayn edilmiş. Eğimli çatı formu ile geleneksel izler Akdeniz tarzı prefabrik konuta taşınıyor.

Modern çizgiler
Modern çizgiler

Daha yalın, sade ve basit çizgilerle çarpıcı ve görkemli bir cephe dizayn etmek mümkün. Bu gördüğünüz örnekte ise, modern çizgilerle son derece çarpıcı ve göze hitap eden bir prefabrik konut inşa ediliyor.

Nötr renklerle ahşap sıcaklığı
Nötr renklerle ahşap sıcaklığı

Ahşap sıcaklığını gerek kapı modeli gerekse pencere kasalarında doğal ya da yapay tasarımlarla cephede kullanabilirsiniz. Nötr gri tonlarının ağırlıklı kullanıldığı cephe dizaynına sıcak tonlar eklemek için canlı renkler ya da ahşap dokularla natürel bir görünüm sağlayabilirsiniz.

Ahşap giydirme cephe
Ahşap giydirme cephe

Giydirme cephe kaplamaları malzemeler bakımından çeşitlilik gösterir. Burada görülen klasik ve natürel ahşap zemin kaplamalar yerine daha koyu renk tonlarında ahşap kaplama ile açık tonların bir arada oluşturduğu kontrast etki cepheye yansıyor.

Huzur veren bir ev
Huzur veren bir ev

İnşa süreci tamamlanmak üzere olan bu evde, prefabrik sistemler verimli açıdan değerlendiriliyor. Hem hesaplı hem de kullanışlı olan bu konutta ahşap strüktür ile bir veranda çevreleniyor. Doğal bitki ve ağaçlarla güzel bir bahçe dizayn edebilir, peyzaja vereceğiniz özenle huzur dolu bir atmosfer oluşturabilirsiniz. 

Kutu gibi sevimli bir yuva
Kutu gibi sevimli bir yuva

Bu yazımızı beğendiyseniz, ayrıca ’Kentsel yaşama uygun kompakt evler’ yazımız da ilginizi çekebilir.

Kaynak : homify


Dekorpa Teklif Al