!--Start of Tawk.to Script-->
Gergi Tavan Işıklandırma
Gergi Tavan Işıklandırma
Tavana Yapılan Son Dokunuş.

 

GERGİ TAVAN NEDİR

 

Yaşadığımız alanın güzel ve şık durması için yapılan en önmeli işlemlerin başından gelir. Öyleki bakanın gözünü alır o mekana değer katar. Teknik olarak ele alacak olursak . Sadece günümüzdeki şıklığıyla değil tarihten bugüne değin gelişimiyle de incelenmesi gereken gergi tavan sistemleri dünyanın ilk tavana özel dekorasyon çeşidi olarak bilinmektedir. Roma, Yunan ve Mısır uygarlıklarındaki yüksek gelirli kişiler ipek kumaşlardan oturdukları konakların salonlarının zengin durmasını sağlarlardı.Ancak bu ilkel gergi tavanlarda çeşitli sorunlar meydana gelirdi. Yeterince gerdirilemeyen ipek zamanla sarkar, zarar görür ya da parlaklığını yitirebilirdi.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte gergi tavan sistemleri de gelişti ve artık günümüzdeki halini aldı. PVC membranlarla birlikte hijyenik, steril, yalıtımı sağlayan ve şıklığı artıran bir hal almaya başladı. Gergi tavanın hem şık hem de esnek bir yapıya sahip olması ve fiyat avantajı en çok tercih edilen dekoratif aksesuarlardan biri olmasını sağlamıştır.
Gergi tavan sistemi, sıra dışı yapısı ile ısıtılarak istenilen forma girebilen, çeşitli renk ve dokularda özel alüminyum profillerine gerilerek uygulanması tekniğidir. Düz, dairesel ve diğer geometrik formlu tavanların yanı sıra tonoz ve kubbe gibi radyuslu uygulamalara olanak sağlar. Bu esneklik sayesinde her projede kendine has, tavan ve duvarlarda özgün tasarım imkanı sunar. Gergi tavanı sadece görsel bir yapı ya da malzeme olarak düşünmeyin, bura da sağlık ve hijyen de olmazsa olmazlar arasında.
 
 
 GERGI TAVAN ÖZELLIKLERI NELERDIR?


Tavanınızın sistemi her ne olursa olsun uygulanabilirliği sağlanan bu sistem rahat temizlenebilirliği, toz tutmaması ve nem-su gibi etkenlerden etkilenmemesi gibi özellikler barındırır. Yani genel olarak hijyenik bir sistemdir.

Hafif olması yanında pratik montajı da getirir. Steril özelliklerinden kaynaklı olarak da boya istemez. Microsorber dokusu sayesinde ses yalıtımını sağlayarak sizlere hem akustik bir ortam sunar hem de dışardan gelebilecek sesleri engelleyerek bulunduğunuz ortamda rahat etmenizi sağlar. Esnek olması da binanızın yıllar geçtikçe uğrayacağı dezenformasyonu engeller, ayrıca deprem-sarsılma gibi durumlarda da asla zarar görmez. Bir diğer olumlu özelliği de yanmamasıdır. Yani oluşabilecek herhangi bir yangın tehlikesine karşı size bir emniyet kemeri görevi sunar.

Elektronik olsun olmasın, tavanınız da görmek isteyeceğiniz birçok aksesuara kolaylıkla montaj imkanı sağlayan gergi tavanlar, ısı izolasyonuna yaptığı katkıyla da kullanacağınız mekana değer katar. Çünkü bu sayede ısınarak yükselen hava dışarı çıkmaz ve ortamın sıcaklığını korur. 

Kullanmak için seçeceğiniz alana ve tamamen sizin zevkinize göre şekillenebilecek metalik, transparan, mat lake, parlak lake, süet doku seçeneklerini barındırır.
 


Genellikle iç mekanlarda kullanılan gergi tavan sistemleri, teknolojiyle birlikte gelişen mimarinin de avantajlarını kullanarak geniş aydınlatma imkanları sunmaktadır. Yeni uygulamalar ışığınıza gün ışığı etkisi vererek ortamın aydınlatılmasına hatırı sayılır bir destek sağlar. Ayrıca esnek bir yapıya sahip olması her türden aydınlatma aksesuarını barındırma özelliğini de arttırır.

Tek parça halinde en fazla genişliği 4 metre uzunluğu ise 100 metre olacak şekilde döşemesi yapılabilen gergi tavan sistemleri belli olmayacak şekilde eklemelerle sınırsız alanlara da uygulanabilecek şekilde üretilmiştir. Lake, saten, mat, süet, aydınlatmalı, delikli ve metalik doku seçenekleriyle size çok geniş bir yelpaze sunan firmamız, size sadece tamamen sizin zevkinize ve ihtiyaçlarınıza göre seçmeyi bırakır.

Üstelik montajıda çok kolaydır. 

Oldukça hijyenik olan gergi tavanlar, neme dayanıklılığı yani silinebilirliğiyle birlikte anti bakteriyel dokusu sayesinde de en az 15 yıl boyunca kirlenmeden, ilk günkü gibi durabilme özelliğine sahiptir. Ayrıca yapısının esnek olması ve seçeceğiniz ortamı dağıtmadan hızlıca uygulanabiliyor olması da avantajlarından biridir. Uygulama işlemi bittikten daha sonra bile elektrik, su, doğalgaz gibi tesisatların uygulanmasına da izin verir.

 

 • Sudan ve nemden etkilenmez.
 • Bakım ve boya gerektirmez.
 • Temizlenebilir.
 • Üzerine ankastre aydınlatma armatürleri konulabilir.
 • Arkadan aydınlatma yaparak soft ışık kaynağı olarak kullanılailinir.
 • Hafiftir. Yaklaşık 200gr/m²
 • Yangında alev almaz.
 • Hijyeniktir.
 • Esnektir.
 • Estetiktir.
 • Ultraviyole ışınlardan etkilenmez.(X ışınları)
 • Kısa sürede ve kolaylıkla montaj yapılır.
 • Üzerine resim baskı yapılabilir.
 • Çatlama ayrılma gibi sorunlar çıkatmaz.
 • Gerektiğinde sökülüp tekrar monte edilebilir.

 

Tabi son zamanların revaçta olmasını sağlayan özelliklerinden ikisi de hijyen ve temizlik kolaylığı özellikle anneler temizlik konusuna babalar da sağlık konusunu ele alınca bu tip ürünler de olmazsa olmazlar arasına giriyor.

 

KULLANIM ALANLARI

 

 • Konferans salonu Dekorasyonu
 • Kültür merkezi
 • Sinema dekorasyonu
 • Düğün salonu
 • Restoran Dekorasyonu
 • Sauna ve Hamam
 • Yüzme Havuzu
 • Mağazalar
 • iç Dekorasyon
 • Sanat Galerileri
 • Teşhir Stantları
 • Mağaza Dekorasyonu
 • Hastahaneler
 • Konut tavanları
 • Villalar
 • Oteller
 • Eczaneler
 • Aliş Veriş Merkezleri
 • Neden Gergi Tavan ?

 

Şayet tavanlarınızda kusurlar (çatlak, lekeli, hasarlı vs. ) bulunuyorsa, tüm bu kusurları gergi tavan sistemleri sayesinde kolaylıkla gizleyebilirsiniz. Bir kere yaptırmanız halinde de bir daha hiçbir zaman tavan boyasına ihtiyaç duymayacak olmanız da bir etkendir. Bulunduğunuz ortamda hiçbir değişiklik yapılmadan ve tek bir nokta dahi kirlenmeden kolaylıkla uygulanabilen gergi tavan sayesinde tavanlarınıza kısa sürede şık bir görünümü sağlayabilirsiniz. Evinizin veya işyerinizin her alanına uygulanabilecek olan gergi tavan sistemleri nemden etkilenmemesi sebebiyle tuvalet, banyo, mutfak gibi su akışının yoğun olduğu yerlere de kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Modern teknolojiyle üretilmesi ve aynı derecede de estetik olması, kötü görünümlü tavanlarınıza yeni bir soluk getirecektir. Anti bakteriyel ve steril olması da rutubeti dahi önleyecek bir form haline getirir. Firmamızda bulunan dijital baskı sayesinde de dilediğiniz halde istediğiniz resim veya deseni tavanlarınıza rahatlıkla uygulayabilme özgürlüğünü de alırsınız.

 

Oldukça ekonomik olan bu sistem, ölçüm, imalat, montaj vb. işlerinin bir gün gibi kısa bir süre içerisinde bitmesiyle de göze çarpar. Üstelik maliyetinin genellikle dairelerde bulunan normal tavanlarla neredeyse aynı olması da gergi tavanı öne çıkaran faktörlerden biridir.

Yeni yapılan binalarınızda veya yenilemek istediğiniz binalarınızda ayrım gözetmeksizin uygulanabilme yetisine sahip gergi tavan sistemleri bununla birlikte otel, cafe, restaurant, okul, hastane gibi birçok toplumsal alanda da uygulanabilmektedir.


Dijital Gergi Tavan


Gergi tavan modellerinden şimdi de dijital gergi tavan sistemi hakkında kısa kısa bilgiler vereceğiz...
Dijital baskı gergi tavan sistemi ile tavan larınız ve duvar larınız artık daha şık daha modern ve daha estetik olacak.
Bu tip uygulamaları dış mekanlarda insan sağlığına zarar vermeyebilir ama kesinlikle iç mekanlarda kullanılmamalıdır. 
İç mekanlar da  kullanılması durumunda insanlara ciddi zararlar verebilir.
Solvent baskı ile yapılan germe tavan hem koku yapar hemde ciddi baş dönmeleri ve mide bulantısına yol açar. 
Bu tip uygulamalar da belemir yapı gibi kurumsal firmaları tercih ediniz sonrasında ne başınız ağrısın ne de sonrasında desteksiz kalmayın.
Bizler tüm gergi tavan uygulamalarının öncesinde ve sonrasında size sınırsız destek vereceğiz...

Hd Gergi Tavan


Gergi tavan sistemleri artık tek düze değil, gergi tavanda da oldukça değişik sistemler ve modeller var. Hd gergi tavan sistemi de oldukça revaçta bir sistem. HD gergi tavan sistemi ve gökyüzü paneller ile daha şık ve estetik tavanlar elde edebilirsiniz. Gökyüzü panel sistemi ile kolayca ve hızlı bir şekilde tavanınız istediğiniz görsel ile kaplanır. Hem hızlı hem ekonomik ve hemde çok şık tavan modelidir. Bu modellerdeki resimleri seçmek için ofisimize gelebilirsiniz ya da telefonla destek alabilirsiniz. Gökyüzü Panelleri & 3D Dekorasyon Teknolojileri Aydınlatma ve 3D dekorasyon alanında geniş deneyimi ve Ar-ge çalışmaları ile günümüze kadar bir çok kurumsal firmaya destek veren belemir yapı sizleri bekliyor…

Hazır Gergi Tavan


Hazır gergi tavan denilen işlem de aslında acil olarak dekorasyon işine girmek isteyenlerin hızlı sonuç istedikleri zaman uyguladığımız bir sistem. Hazır gergi tavan evlerde, iş yerlerinde, alışveriş merkezlerinde kullanılabilecek en uygun ve pratik gergi tavan modeli olarak karşımıza çıkıyor. Hazır gergi tavanda ise özel hazırlamış olduğumuz profil sistemine kendi atölyemizde monte ederek led aydınlatma sistemi ile hazır olarak yapıp, direk salona, oturma odasına, mutfakta tozdan ve pislikten kurtulmuş olarak hemen kullanmaya başlıyorsunuz. Sektördeki öncü firmaların başında gelen belemir yapı farklı istediğiniz modeli seçerek hem iş anında hem de iş sonrasında garanti sistemizden de faydalanabilirsiniz, sorularınız için ister ofisimiz de sizi ağırlayabiliriz isterseniz de telefonla size destek verebiliriz..

 

Transparan Gergi Tavan


Transparan gergi tavan ise son zamanların moda uygulamalarından transparan gergi tavan genel de villa,avm otel ve tüm dekoratif amaçlar için tasarlanmış. Transparan gergi tavan modeli olarak ışığın ortama homojen yayılmasını sağlayıp mekanın her yerini aynı derecede aydınlatmasını sağlar.Aynı zaman da transparan gergi tavan kullanılan özel ledler sayesinde enerji tasarrufu sağlar. Transparan gergi tavan uygulanan aydınlatma sayesinde göze rahatsızlık vermez ve ortamı uygun şekilde aydınlatır, gerek aydınlatması gerek renkleri gerekse farklı modelleri ister ofisimiz de görünüz isterseniz de telefonla detaylı bilgi alınız…

Lake Gergi Tavan

Belemir yapı gergi tavan çeşitleriniz de sınır tanımıyor. Lake gergi tavan da şık tasarım barisol istenilen renklerde yapılmaktadır, parlak olması sayesinde ortamınıza farklı bir ambiyans katar. Lake gergi tavan banyolarda salonlarda koridorlarda ve tüm alanlarda kullanılır, parlak olarak tavana aydınlatma avize spot takılabilir,lake gergi tavan üzerine istenildiği taktirde yüksek çözünürlükte baskı yapılarak farklı bir görüntü elde edilebilir.Yeni nesil baskı sistemimiz sayesinde tavanlarınız bulunduğunuz mekanı kusursuz gösterecek bizden söylemesi. Belemir yapı olarak evinize ya da iş yerinize canlılık katmak bizim işimiz…

Baskılı Gergi Tavan

Belemir yapı olarak baskılı gergi tavan örneklerimizde de yine kaliteden ödün vermedik. Gergi tavan baskılı modellerde seçilen yüksek baskı kalitesindeki her türlü resim baskı yapılarak tavanlarınıza ayrı bir görüntü verir Bu konuda öncü olan firmamız ve hızlı servisimiz sayesinde hızlıca uygulama ve montaj yapılmaktadır. Belemir yapı olarak tüm ürünlerimiz A SINIFI yüksek baskı kalitesinde hazırlanma, baskılı resimlerinizi resim görselleri bölümünden seçerek karar verebilirsiniz. İsterseniz ofisimiz de model seçmeniz mümkün unutmayın size bir telefon kadar uzağız. Kaliteli ustalarımız ve mühendislerimiz ile hem iş öncesi hem de iş sonrası garantimiz işimize ne kadar güvendiğimizin birer kanıtıdır. 

Akustik Gergi Tavan

Gürültülü ortamlar için nasıl bir gergi tavan lazım derseniz size cevabımız akustik gergi tavan olur. Akustik gergi tavan sistemi gürültülü ortamlar için en ideal gergi tavan sistemidir. Akustik gergi tavan Özellikle disko barlara ve eğlence merkezilerine uygulanmaktadır. Akustik tavan sistemi ile belemir yapı güvencesi ile gönül rahatlığı ile sizin için ideal görüntüyü yakalayacaksınız.

 Dekorpa Teklif Al
Whatsapp