!--Start of Tawk.to Script-->
En cool ve marifetli küçük ev aletleri
Yazar : Deniz Arslan

Küçük ev aleti deyince aklınıza ilk başta mutfak aletleri geliyor olabilir, ama bu yazıda sadece mutfakta değil evin farklı köşelerinde de kullanabileceğiniz, hem işlevli, hem şık, hem de tam anlamıyla cool birkaç ev aletini tanıtacağız. Seçtiğimiz bu alet ya da cihazların en önemli özelliği ve ortak yönü tamamıyla kendine özgü ve yenilikçi birer tasarıma sahip olmaları. İşte homify'daki uzman profillerinden sizin için seçtiğimiz, hayal gücünüzü gıdıklayacak ve belki de sahip olmak isteyeceğiniz birkaç küçük ev aleti.

Mobil tabaklar
Mobil tabaklar

Fransız tasarım şirketi Fairsens tarafından üretilen bu servis tabakları görüp görebileceğiniz en ilginç mutfak ürünleri arasında olabilir. Ekolojik prensiplere uygun olarak elde edilmiş ahşap malzemeden yapılan ve tasarımında çocukların çok sevdiği oyuncak arabalardan ilham alınan bu parçalar, özellikler de çocuklu ailelerin yemek masaları için nefis birer ilave olabilir. Ayrıca kalabalık ve bol mezeli bir sofrada yetişkinlerin de peynir, acılı ezme ya da kebap tabağını karşı tarafa gönderirken eğleneceği garanti. Fotoğrafta gördüğünüz gibi mobil servis tabakları birden fazla boyutta üretilmiş ve salatdan zeytine kadar her türlü yiyeceği taşımaya müsait.

Saat çimi yeşil geçiyor
Saat çimi yeşil geçiyor

Çocukluğumuzun en korkunç esprilerinden biriydi, saat kaç? eti kemik geçiyor esprisi, başlıkta bunu size yeniden hatırlattığım için özür dileyerek bu şahane saate geçeyim. Studio Kuadra tarafından tasarlanan bu son derece sıradışı saat, organik formuyla bildiğimiz saatlere benzemezken, girdiği her evin ilgi odağı olmaya da aday.

Portatif masa
Portatif masa

Madrid'de yer alan Nimio adlı firmaya ait bu portafif masa, basit ama yenilikçi bir fikrin nasıl şık bir ürüne dönüşebileceğinin en güzel göstergesi. Balkon ya da terasınızda otururken, kitabınızı yahut kahve fincanınızı koyacak bir yer arıyorsanız, tam size göre bir aparat. Bu ufacık parçanın en güzel taraflarından biri kolayca sökülüp başka bir yere monte edilebiliyor olması. Sadece içeceklerinizi ya da kitabınızı değil, laptopunuzu koyup akşam serinliğinde güzel bir film seyretmek için de ideal. Şıklığı ve balkonun ahengini bozmuyor olması da cabası.

Eski ışık, yeni teknoloji
Eski ışık, yeni teknoloji

Tıpkı yukarıdaki saat gibi eski bir fikri, yeni teknolojiyle birleştiren bir ürün var karşımızda. Piñata Collective adlı bir tasarım ekibinin fikri olan bu ilginç alet, lamba formunda bir mum aslında. Mum yandıkça, balmumu abajur eriyor ve ortaya şekilde görüldüğü türden balmumu heykeller çıkıyor. İlk bakışta lambayı andıran böylesine modern bir parçanın içinde titreyen mum ışığını gözünüzün önüne getirsenize, hoş bir görüntü olmaz mı!

Pinokyo hoparlör
Pinokyo hoparlör

Evinde ciddiyetten ve ağırlıktan hoşlanmayan, daha eğlenceli, oyuncul parçaları sevenler için ideal bir tasarım. Hem hoparlör, hem de müzikçalar olarak tasarlanan bu ilginç arkadaş, masal kahramanı Pinokyo'yu andıran uzun burnuyla ilgi odağı olmaya aday bir mobilya. Ama asıl ilginçliği henüz bilmiyorsunuz. İsterseniz o uzun Pinokyo burnunu çıkarıp uzaktan kumanda olarak kullanmanız mümkün.

Kürdanlarımı nereye koyayım?
Kürdanlarımı nereye koyayım?

İşte şık bir mutfak isteyenler için, kimsenin aklına gelmeyecek bir fikir daha. Nomad2 Diffuse Design tarafından ortaya çıkarılan bu ürün, hem zekice, hem kullanışlı, hem modern, hem de yenilikçi bir kürdanlık. Gerek birbirinden çok farklı geometrik şekillerin çok basit ve rahatsız etmeyecek şekilde bir araya getirilmiş olması, gerekse de şık muhafazasıyla birlikte aletin bir uzay cismini andıran genel görüntüsü kesinlikle son derece etkileyici. Kürdanlar içinizi ısıtan güneş ışınları gibi görünüyor.

Kaprisli ışık
Kaprisli ışık

Tasarımı Nicolas Ghilissen'e ait olan bu lamba yalnızca yaydığı ışıkla değil, kendine özgü, eşsiz biçimiyle de bu odayı aydınlatıyor. Tripodu andıran endüstriyel bir formatı, uçuk kaçık renklerle birleştiren bu lambalar, iki farklı boyutta üretilmiş. Dilerseniz mini versiyonlardan biriyle mekâna küçük bir dokunuş katıyor, dilerseniz daha büyüğünü seçip mekânın tüm havasını değiştirebiliyorsunuz. 

Şimdi söz sizde. Bu enteresan ev aletlerinden siz hangilerini beğendiniz? Fırsatınız olsa evinize hangisini alırdınız? Yorum kısmında bizimle paylaşın.

Kaynak : homify


Dekorpa Teklif Al