!--Start of Tawk.to Script-->
Dış Cephe Dekorasyon
Dış Cephe Dekorasyon
Dış cephe dekorasyon aslında yapının değerlemesi ve vitrini olarak kabul etmemiz gerekir. İlk görüş, ilk intibanın merkezidir dış cephe dekorasyon.

Dış cephe ısı yalıtım Mantolama ve boya devri daire başı aylık 150 - 200 TL taksitle hem apartmanınız yenilensin hem de yarı yarıya ısı tasarrufu sağlayın. 

 

Isı Yalıtımı Nedir?

Isı yalıtımı binaların iç ortam sıcaklıklarını ideal düzeyde tutmak için ve dış hava şartlarından kışın soğuktan yazın ise sıcaktan korunarak yapı bileşenleridir. Diğer bir açıklama ile dış cephe kaplama, dış ortam arasındaki ısı kaybını azaltmak için yapılan işlemdir. Dış Cephe Kaplama kışın ısınmak yazında serinlemek için harcadığınız enerjiyi azaltmak amacıyla yapılan ve aynı zamanda binanın ömrünü uzatan önlemler olarak da özetlenebilir.

Binanın neresine yapılıyor?

Dış Cephe Kaplama Binaların çatı ve duvarlarına katları ayıran döşemelere, garaj depo gibi ısıtılmayan bölümlere bakan duvar ve çıkmalara zemine oturan döşemeler üzerine yapılıyor. Binanın dış cephesini saran ısı yalıtımı uygulamasına ise mantolama deniyor.

 

Mantolama Ne kadar sürede ve hangi hava şartlarında uygulanıyor?


Oldukça önemli bir soru olan mantolama,  genel olarak içinde oturulan yapılarda ısı yalıtımı uygulamaları orta büyüklükteki bir bina için iki ila dört haftalık zaman zarfında tamamlanıyor. Mantolama çok yağışlı ve soğuk dönemler dışında uygulanabiliyor.

 

 

 

Dış Cephe Kaplama Tüketicilere sağladığı yararlar nelerdir?

Dış cephe kaplama yani ısı yalıtımı öncelikle ısıtma ve soğutma amacıyla harcanan yakıt ve elektrik masraflarının en az yüzde 50 azaltıyor, bunun yanı sıra nemden kaynaklanan küf rutubet mantar ve kötü koku oluşumunu önlüyor. Sağlıklı ve konforlu yaşam alanları yaratıyor binaların taşıyıcı sisteminin Krozyona karşı koruyor. Cephe kaplama ayrıca depreme karşı güvenliği artırıyor.

 

Ülke ekonomisi ve çevreye katkıları nelerdir?

Dış cephe mantolama binaların yalıtımı olması ülke ekonomisine her yıl 7.5 milyar dolar kazandırıyor haliyle yeni yapılan 100bin binanın tamamında ısı yalıtımı yapılması durumunda 300 milyon dolar  enerji tasarrufu sağlanabiliyor ısı yalıtımı fosil yakıtlardan kaynaklanan Sera gazı salımınım yüzde 50 azaltarak küresel ısınmayla mücadeleye katkı sağlıyor.

 

Isı yalıtım mantolamasında yapılacak işlemler:

  • Binanın dış cephesinde yıkılmayan ve inşaat sektöründe en çok tercih edilen KBS Boru iş iskelesi kurulacak,
  • Dış cephede bulunan pencereler naylonla kapatılacak, denizliklerin kirlenmemesi için jel sürülecektir,
  • Cephede kopmuş çatlamış çürümeye yüz tutmuş yerler onarılıp yapıldıktan sonra mantolama yapılacaktır,
  • Dış cephe ısı İzolasyon sistemine başlamadan önce kaba sıva yapılmış yüzey kontrol edilip düzeyde ve yatayda 1.00 cm geçen bozukluklar kaba sıva ile düzeltilecekt

 

 

Dış Cephe Kaplama ve Montalama işlerinizi taksitle yaptırmak için bize ulaşınız

En önemlisi de Dış Cephe Kaplama ve Mantolama işlemleriniz dekorpa güvencesinde garantili ve süresinde teslim edilecek şekilde yapılmaktadır. 

 
Galeri

Dekorpa Teklif Al
Whatsapp