!--Start of Tawk.to Script-->
Balkon ya da terasınızı güzelleştirecek 10 farklı fikir
Yazar : ümit atdağ

Bahçe ve teras dekorasyonları yapılırken minimal bütçe sınırları içinde kalıp çok şık dekorasyonlar yapmak  ve terasımızı güçlendirmek için farklı tasarımlara imza atmanız gereklidir.  Özellikle bahar ve yaz aylarında  kullanılan bahçeler ve teraslar  daha çok kullanıldıkları için   daha şık fikirler geliştirerek  profesyonel teraslara ve bahçe dekorasyonlarına imza atabilirsiniz. Bütçelerinizde çok az yer kaplayacak şekilde yapacağınız yeni fikirlere dayalı   aksesuarlar ile peyzaj mimarlarına ihtiyaç duymadan teraslarınızı ve bahçelerinizi güçlendirmiş olursunuz. Her türlü malzeme ve aydınlatma kullanarak yapacağınız  estetik tasarımlar ve aksesuar revizeleri ile evinizin güzelliğine güzellik katabilirsiniz. Homify teras  dekorasyon fikirleri içinde yer alan fikirleri birebir kopyalayarak herkesin özeneceği tasarımlara da imza atabilirsiniz.

Eski paletleri kullanın
Eski paletleri kullanın

Paletler montajı ve demontajı çok kolay olan ahşaplar oldukları için evlerinizde kolaylıkla demonte hale getirip istediğiniz tasarımlara uygun mobilyalar yapabilirsiniz. Bu sayede çok minimal bir bütçe ayırarak teraslarınızda, bahçelerinizde doğal ve şık mobilyalara sahip olabilirsiniz. Renklendirme işlemi için istediğiniz renkler ve genel dekorasyon ile uyumlu renkler seçmeniz yerinde olacaktır.g

Hortumlarla tasarımlar yapın
Hortumlarla tasarımlar yapın

Bahçenizi sulamak için kullandığınız hortumları kullanarak hem şık tasarımlar yapabilirsiniz hem de bahçe hortumlarını muhafaza edecek yer arama derdinden kurtulmuş olursunuz. Hortum askılığı olarak kullanacağını geyik boynuzu  motifi için  metal çubukları bükerek bahçenizde çok ilgi çekici bir motif oluşturabilirsiniz.

Somut süs aksesuarları
Somut süs aksesuarları

Bahçe süsleri olarak satılan hayvan figürlerinden oluşan süs aksesuarları  tercih edebilirsiniz. Bahçenizde veya terasınızda ölçeklendirilmiş somut süs aksesuarları kullanarak şık ve terasınıza cazibe katan bir tasarıma imza atabilirsiniz.

Duvar saksıları
Duvar saksıları

Özellikle terasların yeşil alanlar haline getirilmesi için tercih edilen duvar saksıları hem terasınıza hem balkonunuza hem de bahçenize renk katacaktır.  Örnek tasarımlar ve uygulaması gibi benzer uygulamalar yaparak evinizde farklı bir hava estirebilirsiniz.

Kuş yuvaları
Kuş yuvaları

Evinizde, bahçenizde, terasınızda çağdaş ve modern kuş yuvaları tasarlayarak doğal bir ekoloji oluşturacağınız gibi  evinizde de  renk katmış olacaksınız. Örnek tasarımları birebir kullanabileceğiniz gibi  farklı tasarımlara da imza atabilirsiniz.

Modern şömineler
Modern şömineler

Bahçelerinizde romantik dakikalar geçirmek ve şık bir bahçeye sahip olmak için kendi hayal gücünüzle tasarlayacağınız şömineleri tercih edebileceğiniz gibi modern ve çağdaş tasarımlar ile yapılmış olan tasarımları da kullanabilirsiniz. Bu tasarımları kullanarak bir kadeh şarabı şömine başında yudumlayabilirsiniz.

Bahçe peyzajı
Bahçe peyzajı

Bahçe dekorasyonları için profesyonel peyzaj mimarlarına çuval dolusu para ödemeden kendi fikirleriniz ışığında yapabilirsiniz. Örnek  bahçe peyzajını revize ederek veya kendi bahçenizin ölçülerine göre değiştirerek uygulayabilir ve bahçenin  tadını çıkarabilirsiniz.

Küçük alanların dekoratif düzenlemesi
Küçük alanların dekoratif düzenlemesi

Teraslar ve küçük bahçeler için en önemli etken dekorasyon için uygun etkenlere sahip olmamasıdır. Bu nedenle küçük bir alanda şık bir teras veya bahçe düzenlemesi yapacaksanız örnek uygulamayı birebir kopyalamalısınız. Bu sayede para harcamadan veya çok uygun maliyetlere  bu ölçülerde veya biraz aha büyük bir bahçeye sahip olabilirsiniz.

Bahçe mumlukları
Bahçe mumlukları

Bahçelerinizde yer kotunda yerleştireceğiniz aydınlatmalar kullandığınızda akşam karanlığında gözlerinizi alamayacağınız muhteşem bir bahçe dekorasyonuna sahip olursunuz. Aydınlatmalar yerine çok sık ayaklı bahçe mumlukları tercih ederek bahçenizin ve terasınızın ışıl ışıl göz alıcı bir güzelliğe sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Sade tasarımlar
Sade tasarımlar

Terasınız için sade ve minimalist  bir dekorasyon düşünürseniz resimd eyer alan şık ve sade teras düzenlemesini evinizde uygulayabilirsiniz. Basit formda bir masa ve sandalye takımından oluşan tasarım ahşaplar ile deseklenmiş ve doğallık en üst seviyeye çıkarılmış.

Kaynak : homify


Dekorpa Teklif Al