!--Start of Tawk.to Script-->
​Alaçatı’da muhteşem bir villadan 10 fotoğraf
Yazar : nihal e.

Henüz yaza girmedik ancak şimdiden havalar ısınmaya başladı. Size tatil planları yapmaya teşvik edecek bir villa projesi inceleyeceğiz bugün. İç mekanı Tasarımca Design Office tarafından dekore edilen villa Çeşme’ye bağlı Alaçatı’da bulunuyor. Hem klasik hem modern izler taşıyan muhteşem malikane, geniş bir ailelenin her türlü ihtiyacını karşılayacak kapasitede. Öyle büyük ki dilediğiniz kadar misafir ağırlayabilirsiniz de. Aşağıda villanın nasıl dekore edildiğine hep birlikte göz atalım.

​Görkemli ve lüks
​Görkemli ve lüks

Villlanın içini gezmeden önce dış cephesine bakalım. Tatil beldesinde inşa edilmesinden ötürü yaz mevsimini çağrıştırır şekilde binada beyaz ve turkuaz renkleri kullanılmış. Başta da belirttiğimiz üzere çok büyük bir villa söz konusu. Sadece villa 300 metrekare iken bahçe ile birlikte bu sayı 500 metrekareye ulaşıyor.

​Geniş veranda
​Geniş veranda

Bu kadar büyük ve lüks bir villada yüzme havuzu şart. Ancak bununla da bitmiyor. Çok büyük bir bahçe alanına sahip ve geniş veranda sayesinde açık havanın tadını doyasıya çıkarabiliyorsunuz. Öyle ki tüm yazı burada geçirebilirsiniz.

​Oturma odası
​Oturma odası

Villanın zemin katı büyük ölçüde sosyal alanlara ayrılmış durumda. İlk olarak oturma odasından başlıyoruz. Her ne kadar fotoğrafta salon ferah ve geniş gözükse de aslında daha büyük. Zira açık plan uygulanmış olup mekan genişliği en üst düzeye çıkarılmış. Dış cepheye uyumlu olarak mavi ve beyaz, renk paletinde öne çıkıyor. Ek olarak gri de eklenmiş. Antika duvar saati dikkat çekici.

​Yemek odası
​Yemek odası

Açık planlı yaşam alanı sebebiyle oturma odasının arkasında yemek odası bulunuyor. Bu açıdan bakıldığında tavanın ve duvar kolonunu koyu grisi öne çıkıyor. Geniş bir duvar bölümü ise tamamen doğal taş kaplı. Yemek odasının mobilyalarını klasik modelde olup gösterişli avize ile modernleşiyor. Altın geyik büstü aksesuar seçimindeki özenin bir diğer örneği.

​Giriş
​Giriş

En geride ise villanın girişi bulunuyor. Giriş kısmı en az iç mekan davetkar görünüyor. Kırmızı tuğladan örülmüş kemerli bir duvar içinde yer alan kapı, canlı bir turkuaza sahip. Kapı modeli bilinçli olarak ahşap tercih edilmiş. Zira kırmızı tuğla, taş duvar ve mermer zemin doğal elemanlara uyum sağlasın istemiş.

​Mutfak
​Mutfak

Zemin kattaki son durağımız mutfak. Zemine dek uzanan pencereler sayesinde son derece aydınlık hale gelen mutfak, dekoruyla insanın içini açıyor. Tamamen beyaz mutfak üniteleri ve açık yeşil duvar rengi evin karakteristiğine uygun seçimler. Zeminde ise desenli kaplama tercih edilmiş.

​Banyo
​Banyo

Genellikle evlerde banyo gibi alanlar ihmal edilir. Oysa bu villanın banyosu en az salon kadar güzel. Üstelik bu banyoda portakal ağacı bulunuyor. Bir banyo için kullanılacak en güzel ve doğal aksesuarlardan biri. İki minik ağacın ortasında bulunan eskitme ahşap lavabo dolabı ise rengiyle dekorasyona uyum sağlarken modeliyle çağdaş bir hava yaratıyor. Bu banyoya ek olarak bir banyo daha mevcut.

​Yatak odası I
​Yatak odası I

İlk yatak odası son derece huzurlu bir atmosfere sahip. Sağlıklı bir uyku için yatıştırıcı bir ortam hazırlamak önemli, bu yatak odası ise dekorasyonuyla bunu başarmış. Yatağın şekli dikkat çekici ve orijinal. Diğer odalardan farklı olarak bu yatak odasında maviler ve turkuazlar yok ancak bol bol ahşap kullanılmış.

​Yatak odası II
​Yatak odası II

İkinci yatak odası ilki kadar büyük ve içinde çift kişilik bir yatak var. Dolasıyla bu alan da rahatlıkla ebeveyn odası yapılabilir. Bu defa daha sade bir yatak kullanılmış. Ancak modern avizesi ile dikkat çekmeyi başarıyor. Evin diğer bölümlerinden farklı olarak yatağın bulunduğu duvar hardal rengine boyanmış. Bir diğer geniş duvar ise tamamen gömme dolap olarak tasarlanmış ki ilk yatak odasında da aynen böyleydi.

​Çocuk odası
​Çocuk odası

Son olarak çocuk odasına göz atıp villa turumuzu tamamlıyoruz. Dekorasyonda koyu turkuaz ile beyaz güzel bir şekilde harmanlanmış. Büyük depolama alanı burada da mevcut. Kafes biçimindeki lamba tasarımı güzel bir detay.

Bu yazıyı beğendiyseniz 'Mutfak için ahşap mobilyalar: 7 örnek fotoğraf' başlığına bakabilirsiniz.

Kaynak : homify


Dekorpa Teklif Al