Üzgünüz Sayfa Bulunamadı...
Fakat Size Bunları Tavsiye Edebiliriz
Homify 360°: Işığın izindeki olağanüstü villa

Bugün Pinar del Grau de Castellon'da bulunan bir golf sahasının yanında inşa edilmiş, sıra dışı tasarımı ve modern çizgisiyle dikkat çeken son derece lüks bir villayı ziyaret edeceğiz. Jaime Sanahuja'ya ait mimarlık firması tarafından tarafından tasarlanan ev, pek çok farklı disiplinden uzmandan oluşan bir takımın işbirliğiyle ortaya çıkarılmış. Sanahuja ve ekibi evin bulunduğu konuma son derece saygılı davranmış. Muhteşem güzellikteki bir çam ormanının içindeki ev, hem mekanların fonksiyonelliği, uzamsal bütünlük çevresiyle iletişim açısından son derece başarılı bir çalışma olmuş. Evin dikkat çekici bir başka özelliği yazının başlığında da anıştırmaya çalıştığımız gibi ışıkla kurduğu ilişki. Mümkün olan en üst seviyede ışık alması amaçlanarak tasarlanan evin her tarafı aydınlık bir atmosfer sunuyor.

Uzaktan bakıldığında bile gizemi ve lüks görüntüsüyle karşısındakileri büyülemeye yeten evin içini görmek için sabırsızlanmadık desek yalan olur. Siz  de merak ediyorsanız, haydi gelin hep birlikte keşfedelim.

Bebek odası süsleri için ilham verici fikirler

Evinizdeki hemen hemen her odanın kendine has bir dokusu ve karakteri vardır. Her oda, kendi doğasıyla alakalı, kendine has bir hava taşır. İşte bu sebepten ötürü, her odayı dekore ederken izlenecek yol farklıdır. Örnek vermek gerekirse, bahçenizi dekore ederken izlediğiniz yol ile mutfağınızı dekore ediş biçiminiz birbirinden oldukça bağımsız ve farklıdır. Bu sebepten ötürü, evinizi dekore ederken kimi zaman tarz değişikliğine gitmeniz gerekebilir. Evinizde, mevcut tarzın dışında farklı bir tarzda dekore etme ihtiyacı doğuran odaların başında bebek odaları gelir. Bebek odaları, doğaları gereğince ayrı bir ilgi alaka beklerler. Ayrıca örneğin salonunuzda uyguladığınız tarzı, bebek odanızda uygulayamazsınız. Klasik mobilyaların ve masif ahşabın hakim olduğu bir salonun aksine, bebek odasında bu tarz dekoratif araçlara yer vermeniz biraz garip olacaktır. 

Neredeyse her oda, kendine has bir aksesuar zenginliğine sahiptir. Odaların sahip oldukları işlevden ve ruhtan kaynaklanan bu durum sebebi ile, odalarınızda tercih ettiğiniz aksesuarlar geniş bir yelpazeye dağılır. Örneğin bahçenizi süslemek için ender bulunan bir bitki türü ve/veya sanatsal bir heykel kullanabiliyorken, mutfağınızdaki aksesuarlar baharatlıklar ve mutfak gereçleridir. Peki bu aksesuarları bebek odasında kullanmak ne derece doğrudur ? Aslında yazımızın konusu bebek odası süsleri üzerine olacak. Sabredemeyip ana fikre ulaşmak isteyen okurlarımız, çocuk odası kategorimizi ziyaret ederek birçok farklı türde bebek odası süsüne yakından bakabilirler. Konumuza geri dönecek olursak, bir bebek odasında kullanabileceğiniz, aksesuar amaçlı dekoratif araçların başında bebek odası süsleri gelir. Evinizde kullandığınız aksesuarların aksine bu süsler, fonksiyonel amaç güdülmeden yalnızca estetik bir kaygı ile kullanılır. Üstelik dekore edilen mekan bebek odası olunca da, dekore edilen alanı beğendirme kaygısı ortadan kalkmış olur. Burada temel göreviniz, bebeğinizin sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişebileceği bir alan yaratmaktır. Peki bu nasıl mümkün olur ? Aslında bu sorunun cevabını daha önce de vermiştik, tabi ki bebek odası süsleriyle… Bebek odanız için seçeceğiniz bebek odası süslerinin nasıl olmasını gerektiğine geldi sıra… Öncelikle buradaki temel amacınızın, bebeğinizi sağlıklı bir biçimde büyütmek olduğunu söyledik. Ayrıca renklerin insan psikolojisi üzerinde pozitif ve negatif etkileri olduğundan önceki yazılarımızda da bahsetmiştik. İşte bu gibi sebeplerden ötürü, seçeceğiniz bebek odası süslerinin öncelikle pozitif renklere sahip ve insanın üzerinde olumlu etkiler bırakan açık tonlara sahip olmasına özen gösterin. Bu sayede, bebeğinizle ilgilendiğiz zamanları daha keyifli hale getirebilirsiniz. Diğer yandan, bebek odası süsleri konusunda size en çok yardımı dokunacak olanlar hiç şüphesiz çizgi film ve animasyon karakterleridir. Bebeğiniz henüz bu çizgi film ve animasyonları izleyemeyecek kadar minik olabilir. Fakat siz yine de bebek odanızda, çizgi film kahramanlarının ve animasyon karakterlerinin figürlerini içeren bebek odası süsleri seçmeye özen gösterin. Böylelikle hem minik bebeğinizi bu tarz şeylere alıştıracak, hem de bu karakterin pozitif etkisinden faydalanacaksınız. Ayrıca interaktif figürler aracılığıyla da bu süslerden karlışıklı oyun oynama amacı ile yararlanabilirsiniz. 

Bebek odası süsleri konusunda bir diğer önemli konu ise, seçeceğiniz süslerin ve aksesuarların ham maddesi. Evinizi modern tarz üzerinden dekore ederek, eviniz üzerinde camın ve metalin hakimiyet kurmasına izin vermiş olabilirsiniz. Fakat yazımızın başında da bahsettiğimiz üzere, bebek odaları diğer tüm alanlardan bağımsız olarak farklı bir tarzda dekore edilmeyi hak eden mekanlardır. İşte bu yüzden, bebek odanızı dekore ederken, evinizi hangi tarzda dekore ettiğiniz önemsiz olarak, klasik tarzın ahşap yoğunluklu dokusundan faydalanmanız gerekmekte. Ahşap hem metal kadar sert olmaması, hem de özellikle yeni diş çıkarmaya başlayan bebeklerin merakları yüzünden zararsız olabilecek kadar doğal bir yapıya sahip olması sebebi ile, özellikle bebek odası süsleri konusunda oldukça sık tercih edilen bir materyaldir.

homify 360°: Tuğla mucizesi

Bugünkü yazımızda Hindistan'ın Mumbai kenti yakınlarındaki Wada bölgesinde inşa edilen çok ilginç ve yaratıcı bir kır evini size tanıtacağız. Mimarisi itibarıyla çevrenin iklim koşullarına kusursuz uyum sağlayan yapı, çok etkileyici görünen tuğla dış cephesiyle de dikkat çekiyor. 

IStudio Architecture adlı mimarlık ajansının bu işinde Laurie Bakers ve Nari Ghandis gibi isimlerin projelerinden esinlenilmiş. Laurie Baker, düşük maliyetli ve enerji tasarrufunu ön plana çıkaran yapılarıyla bilinen İngiliz bir mimar. Baker'ın projelerindeki temel prensip olabildiğince düşük maliyete, en yüksek kaliteli ürünü ortaya çıkarmak. Bu tuğla evin projesini çizen mimarların esinlendiği diğer isimse, özellikle organik yapılarıyla bilinen Hint mimar Nari Ghandi. 

Şimdi gelin isterseniz Brick House yani Tuğla Ev olarak da geçen bu yapıya yakından göz atıp hem bu esinlenmelerin nasıl kendini gösterdiğini, hem de evin mimarisinin ayrıntılarını inceleyelim.

Çocuk odaları için ideal duvar kağıdı örnekleri

Çocuk odalarını dekore etmek her zaman yetişkinlerin zaman geçirdiği yaşam alanlarını dizayn etmekten biraz daha zor ama bir o kadar da keyifli bir iştir. Zorluğu tabii ki çocukların zevklerine hitap eden ama onların gelişimlerine de katkıda bulunacak, aynı zamanda da sağlıklı uyku düzenlerini bozmayacak kadar sakin, yorucu olmayan ama neşeli ve eğlenceli bir dekorasyon yaratmanın zorluğundan ileri geliyor. Keyifli olması da pek tabii ki çocuklar evlerin neşesi olduğu için ve onlar için yaptığınız her şey, seçtiğiniz her mobilya hayatınıza neşe ve canlılık kattığı için. Daha önce yine homify sayfalarında çocuk odalarını dizayn ederken size ilham verecek fikir ve önerilerimizi Çocuk odası nasıl döşenir? Fikirler ve ipuçları isimli yazımızda ele almıştık. Bugünkü derleme yazımızda da çocuk odası dekorasyonlarında vazgeçilmez unsurlardan biri olan, çocuk odalarının olmazsa olmazı haline gelen duvar kağıtlarından en güzel ve en ilham verici özellikle olanlara değineceğiz. Her şeyden çok sevdiğiniz ve kıymet verdiğiniz çocuklarınızın odalarını dizayn ederken ve onlar için duvar kağıdı seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç şey var: Bunlardan birincisi elbette çocuğunuzun sağlıklı uyku düzenini bozmayacak, uykuya dalmaya çalışan çocuğun dikkatini dağıtıp uykusunu açmayacak nitelikte desenler ve renkler seçmek. İkincisi çocuğunuzun yaratıcılığını ve hayal gücünü arttırıcı özelliklere sahip olan duvar kağıdı modelleri tercih etmek. Bu tip duvar kağıtlarıyla çocuğunuzun duygusal ve zihinsel gelişimine tahmin ettiğinizden çok daha fazla faydalı olabilirsiniz. Üçüncüsüyse tabii ki çocuğunuzun zevkine uygun bir desen ve renk seçimi; çocuk odasının duvar kağıtlarının çocuğunuzu eğlendirecek ve onun sevdiği karakterlerle ya da desenlerle süslü olması onun karakterine duyduğunuz saygının da bir göstergesi olacaktır ve böylece çocuğunuz da kendisini özel hissedecektir. Ama tabii ki tüm bunları göz önüne aldığınızda bile çocuk odaları için duvar kağıdı seçmek hâlâ zor bir iştir. Geleneksel desenleri mi tercih edeceksiniz yoksa modern ve çizgi film karakterli olanları mı? Desenlerde trenler mi olacak uçaklar mı? Periler mi yoksa çiçekler mi? Çocuğunuzun en sevdiği çizgi film karakterinden oluşan bir duvar kağıdı deseni seçebilirsiniz, ama unutmayın ki çocuğunuz her gününü bu odada geçirecek ve bir süre sonra bu karakterden sıkılabilir. İşte tüm bunları düşünerek, size ilham verebilecek sevimli, hareketli, sağlıklı ve renkli çocuk odası duvar kağıtlarını derledik.

250 metrekarelik bir müstakil: 4 geniş oda, 2 muhteşem salon!

Hayallerinizi süsleyen ev asıl bir ev? Geniş bir bahçe içinde konumlanmış, kocaman, bungalov tipi bir yapıya ne dersiniz? Bungalov denince akla genelde tek göz odadan oluşan ahşap kulübeler geliyor çünkü bungalov kelimesi dilimize biraz hatalı geçmiş. Oysaki, tek kat üzerinde yer alan, yayvan olarak tanımlayabileceğimiz, verandalı bungalov tarzı evlere hemen hemen tüm dünyada bungalov adı verilmektedir. Ülkemizde ise tatil yerlerinde gördüğümüz, çoğunlukla ahşaptan, tek göz, hatta bazen içinde tuvaleti bile olmayan ufak kulübeler akla gelse de, bungalovun esas anlamı yukarıda da belirttiğimiz üzere epey farklı. 

Bungalov kelimesi Hindistan'ın yirmi iki ana dilinden biri olan Guceratçadan alınma ve Bengal (yani Bangladeşli) usulü anlamına geliyor. Bungalov kelimesi hemen her ülkede farklı türde yapıları ifade etmek için kullanılsa da temel birkaç özelliği her yerde aynı. Bunların başında da tek katlı, yayvan yapıda olmaları geliyor. Bazı ülkelerdeki türlerinde alçak tavanlı, yarım bir üst kat yani çatı arası da bulunabiliyor. Bir diğer özellikleri ise mutlaka bir verandaya sahip olmaları. Ayrıca, bazı modellerde bodrum katı da bulunuyor.

Bugünkü yazımızda eğimli bir çatı altında yer alan, son derece yayvan bir yapıda, giriş katına oranla oldukça küçük sayılabilecek bir de çatı katı olan, 250 mertrekarelik bir bungalovu inceleyeceğiz. Mimari planları ile birlikte yayınlanan bu projede dört yatak odası, dört banyo, iki adet de oturma odası yer alıyor. Konutun ayrıca bir de iki araçlık kapalı bir otoparkı mevcut.

Gelin bu göz alıcı, geniş konutu daha yakından görelim, mimari planlarını detaylı bir biçimde inceleyelim.

Roma dan şahane bir saray restorasyonu

On dokuzuncu yüzyıl mimarisiyle çağdaş mimari nasıl bir araya gelebilir? Yaşadığımız şehirler hızlı bir değişim içinde ve mimari de bu değişimden payını alıyor. Ancak bazı eski binaların da restorasyonla bu değişime ayak uydurmaları sağlanıyor. Yeni mimariyle eskiyi bir araya getiren harika bir restorasyon örneği de Roma bulunuyor. İspanyol Merdivenleri'nden az ileride Via del Corso ve Via Tomacelli arasında bulunan yapı Massimiliano ve Doriana Fuksas'ın restorasyonuyla Roma'nın kalbinde adeta ben buradayım diyor. Eski ordu sendikası binası projesi 2008 yılında başlayıp, 2013 yılına kadar sürmüş. 

Roma, Paris ve Shenzen'de ofisleri bulunan Fuksas tasarımla ilgili değişik alanlardan 170 personeli istihdam eden dünya çapında bir mimarlık firması. Firma yenilikçi yaklaşımı ve disiplinler arası becerileriyle Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika'da altyapı inşaatlarından, kültür merkezlerine, konutlardan, alışveriş merkezlerine kadar kadar pek çok mimari ve iç mimari projesine imza atmış. 

Samsun da nefes kesen bir rezidans

Konut sektöründeki gelişimin Türkiye'nin birkaç şehriyle sınırlı kalmayıp tüm ülke geneline yayılması bizi çok mutlu eden bir gelişme. Homify'ın uzman kadrosu tüm Türkiye'yi kapsayacak şekilde genişliyor. Aramıza yeni katılan firmalardan biri de Samsun merkezli PS Mimarlık. Samsunlu biri inşaat mühendisi biri mimar olan bir çift tarafından 1994 yılında kurulan firma daha sonra ekibine dahil ettiği yine Samsunlu iki genç mimarla güçlenmiş. Bugüne kadar 216 farklı müşteriye 285 projede hizmet sunan firma yurt içinde ve yurt dışında mimari proje, ürün ve mekan tasarımı, danışmanlık ve uygulama alanlarında faaliyet yürütüyor. Firmanın Samsun merkez ofisi dışında, bir şubesi de Moldova'da bulunuyor. 

Firmanın imzasını attığı çok sayıda başarılı projeden biri de Samsun'da bulunan No:18 isimli rezidans projesi. Klasik ve modernin son derece uyumlu biçimde bir araya getirildiği proje görenlere parmak ısırtıyor. Hazırsanız bu nefes kesici daireyi keşfe başlayalım. 

Şehir içinde modern rustik bir konut

homify 360 sayfalarında ülkemizden ve dünyanın dört bir yanından en güzel, en ilham verici konutları dolaşıyoruz. Konutların hem dışlarını hem de içlerini detaylı bir şekilde gezme imkanı tanıyan 360 sayfaları bugün bizleri Hindistan'a götürüyor. Haryana eyaletindeki Panchkula şehrinde, yeşili bol bir semtte konumlanmış olan bu geniş ev modernize edilmiş rustik özellikleri ile dikkat çekiyor. Tasarım ve inşaat mimarlık firması Aayam Consultants taarfından gerçekleştirilmiş. Sakin bir semtte yer alan konutun balkonu bölgenin iklimine ve doğal yapısına uygun canlı bitkiler ile dekore edilmiş. Rustik bir etki yaratan ahşap detaylar tüm dış cephe boyunca kulllanılmış ancak genel mimari prensipte çağdaş tasarıma bağlı kalınmış. Konutun içinde de ahşap ve doğal taş gibi yapı unsurlarını modern bir konsept dahilinde sıklıkla göreceğiz. Gelin, daha detaylı bakalım.

Bebek odası duvar süsleri için en güzel örnekler

Aileye yeni katılacak olan minik bireyler için yapılan hazırlıklardan biri de ona rahat, huzurlu ve güzel bir oda oluşturmak. Doğal olarak da, bu en değerli varlığımız için elimizden gelenin en iyisini yapmak isteriz. Bilirsiniz, hepimiz kendimize harcadığımız emeğin, zamanın ve paranın çok daha fazlasını çocuklarımız için harcarız. Onlara en iyi şartları sunma ve hayatlarını elimizden gelen en iyi şekilde geçirmelerini istememiz kadar doğal bir şey olamaz. En değerlilerimiz için yapmayacağımız şey yoktur ve bunu elbette bebek odası dekorasyonunda da görmek mümkün. 

Ebeveyn odalarına taş çıkartacak güzellikte, özenle hazırlanmış bebek odası dekorasyon örneklerine homify sayfalarında mutlaka rastlamışsınızdır. Bebek odası dekorasyonunda işe badana ya da duvar kağıdı döşemesi ile başlayıp, bebek karyolası ya da beşik, çekmece ve giysi dolabı, alt değiştirme tezgahı ve en önemlilerden biri olan emzirme koltuğu gibi bebek odası mobilyaları ile devam edip son olarak da dekoratif objeler ve çeşitli süsler ile hazırlığı tamamlarız. Odanın şık, ferah, dingin olması yalnızca bebeği değil, aynı zamanda anneyi de olumlu bir şekilde etkileyecektir. İyi bir aydınlatma (ve gerektiğinde karartma imkanı), güvenli bir beşik, beli ve sırtı destekleyen rahat bir emzirme koltuğu işlevsel olarak ne kadar önemliyse, odanın dekoratif süsleri de hem annenin hem de bebeğin psikolojisi için son derece önemlidir. 

Çevresel faktörlerin insan ruhunda derin etkiler bıraktığını eminim sizler de duymuşsunuzdur. Ev dekorasyonu da minimal ölçekte dahi olsa çevresel bir faktördür ve ruh halimizi etkiler. Bazı evler bizlere huzur verirken bazıları gergin olmamıza neden olabilir. İlk etapta bunu fark etmeyebilir, gerginliğimize gerekçe ararız. Oysaki bunun nedeni gözümüzü rahatsız eden bir desen, bize sevimsiz görünen bir mobilya parçası ya da bu ve benzeri şeylerden bütünü oluşturan dekorasyonunun ta kendisi olabilir. Haliyle, tam tersi de mümkün ve bizim amacımız da işte, tam tersini yani huzur dolu mekanları oluşturmanıza yardımcı olmak. İçinde kendimizi huzurlu hissettiğimiz, zevklerimizi ve kişiliğimizi ifade eden, konuklarımızı gururla ağırlayabileceğimiz mekanlar genel ruh sağlığımız için de önemlidir. Ve annenin huzuru demek bebeğin huzuru demek. Annenin her duygusunu hissedebilen bu mucize varlıklar için hazırlanan odalar ve bu odalarda kullanılan duvar süslerini derlediğimiz bu sayfamızdan umarız sizler de ilham kaynağı olacak örnekler bulabilirsiniz.

Bungalov: Tek katlı villalara en güzel örnekler

Tek katlı ya da yalnızca bir çatı odasına sahip sahip olacak şekilde çift katlı villalar yeniden popülerlik kazanmaya başladı. Genellikle tek kat üzerinde yer alan, yayvan olarak tanımlayabileceğimiz, verandalı bungalov tarzı evler dilimize kelimenin hatalı bir biçimde girmesi sonucu birçok kimse tarafından yanlış tahayyül edilebiliyor. Tatil yerlerinde gördüğümüz, çoğunlukla ahşaptan, tek göz, hatta bazen içinde tuvaleti bile olmayan ufak kulübeler akla gelse de, bungalovun esas anlamı yukarıda da belirttiğimiz üzere epey farklı. Bungalov kelimesi Hindistan'ın yirmi iki ana dilinden biri olan Guceratçadan alınma ve Bengal (yani Bangladeşli) usulü anlamına geliyor. Bungalov kelimesi hemen her ülkede farklı türde yapıları ifade etmek için kullanılsa da temel birkaç özelliği her yerde aynı. Bunların başında da tek katlı, yayvan yapıda olmaları geliyor. Bazı ülkelerdeki türlerinde alçak tavanlı, yarım bir üst kat yani çatı arası da bulunabiliyor. Bir diğer özellikleri ise mutlaka bir verandaya sahip olmaları. Ayrıca, bazı modellerde bodrum katı da bulunuyor. 

Bu sayfamızda oldukça kullanışlı olmaları nedeniyle özellikle çocuklu ailelerin ve ileri yaşlarında konforunu düşünenlerin tercih ettiği bungalov tarzı evlerden bir seçki hazırladık. Farklı mimari prensiplere sahip olan bu konutlardan umuyoruz ki sizin ilginizi çeken modellerden de olacaktır.

Çok eşyası olanlar için 8 enfes dolap fikri

Yeni bir ev kurarken nasıl ki gerekli eşyaları bir araya getirmek son derece zor ve masraflı bir işse, yıllar geçtikçe de bu eşyaları koyacak yer bulmak, fazla eşyalardan kurtulmak veya onları depolamak büyük bir sorun haline gelir. Eviniz ya da evinizin içindeki depolama alanlarınızın ne kadar büyük ya da küçük olduğu da bu durumla doğrudan ilgili değildir. Çünkü genellikle evimizin durumuna göre yayılma ve dağılma eğilimi gösteririz ve örneğin beş odalı bir ev bile birkaç yıldan sonra kullanıcılarına dar gelmeye başlayabilir. Bu durumun sürdürülebilir olan yalnızca iki çözümü vardır. Bunlardan birincisi çok disiplinli ve tertipli bir ev hayatı sürdürmek ve gereksiz eşya birikimine izin vermemek. Böyle bir yol izlemek genellikle çok zordur ve pek az insan tarafından başarılabilir. Bir diğer yol ise, doğru depolama çözümleri ile evinizde fazla eşyalar için yeterince alan açmayı başarmaktır. Bunun için de elbette iyi düşünülmüş ve mümkünse evinizin dekorasyonuna uyum sağlayacak kadar şık dolaplarınız olmalı. Bu yazımızda dolap ihtiyaçlarınıza çare olabilecek ve size kendi eviniz için harika fikirler verecek birbirinden güzel sekiz dolap modelini sizler için bir araya getirdik. 

Banyo temizliğinde muhtemelen daha önce aklınıza gelmemiş olan 6 fikir

Mutfakla birlikte hijyene özen göstermemiz gereken alanlardan biri banyodur. Zira sürekli neme maruz kalmalarından dolayı banyolar, bakteri oluşumuna elverişlidir ne yazık ki. Bilhassa klozeti banyo içinde olanlar daha risk altındadır. Çünkü klozetler sadece bakteri değil, aynı zamanda farklı mikrop türlerinin de barınmasına sebep olur. Banyodaki tehlikelerden daha detaylı bahsederek sağlığınız için neden temizliğe önem vermeniz gerektiğini açıklamaya çalışacağız. Öncelikle içinde klozet bulunan banyoların risk altında olduğunu belirtmiştik. Bunun sebebi örneğin sifona basıldığında etrafa sıçrayan mikroplardır. Sifonun tazyikli suyu klozet içinden su sıçramasına sebep olur. Eğer banyonuz küçükse bu su damlaları havlunuza ya da diş fırçanıza dahi sıçrayabilir. En basit tedbir olarak ise diş fırçası ve havlu gibi eşyalarınızı klozetten uzak noktalara yerleştirmelisiniz. Diş fırçası için kapak ya da dolap da iyi bir fikir. Klozet dışında bir diğer tehlike ıslak havlu ve paspastır. Çünkü nemli alanlarda oluşan bakteriler kolayca yayılabilir. Bu durumu önlemek için ise havluları sık sık değiştirmek bir çözüm olabilir. Paspasları da gün içinde havalandırmayı ihmal etmeyin. Neme maruz kalan bir başka alan ıslak zemin ve duvarlar sayılabilir. Bu nedenle banyo mutlaka havalandırılmalı, zemin ise ıslak bırakılmamalıdır. Buraya dek banyodaki olası tehlikeli noktaları açıkladık. Şimdi gelin, banyo temizliği için uygulayabileceğiniz püf noktalarına göz atalım.

Dekorpa Teklif Al