Üzgünüz Sayfa Bulunamadı...
Fakat Size Bunları Tavsiye Edebiliriz
Bebekler için en sevimli ahşap beşik modelleri

Bir bebek sahibi olmak kadar mutluluk verici şey herhalde yoktur. İnsanın hayatında yeni bir sayfa açan, hayatımızı komple değiştiren bu sevimli minyatür bireyler elbette yalnızca hayatımızı değiştirmekle kalmayacak, evimizi de değiştirecekti. İnsan kendisine göstermediği özeni bebeğine gösterir. Kendisine harcadığı emek ve paranın çok daha fazlasını bebeği için harcamaya hazırdır. Bebeğini güzel bir ortamda yetişmek istemekten de daha doğal bir şey olamaz. Bebeğin huzuru demek anne babanın huzur demek. Dolayısıyla, bir bebek beklediğimiz zaman da yapacağımız ilk işlerden biri bebeğe huzur dolu bir oda hazırlamak. Bebek için özel bir karyola, yani bebek beşiği, üstü bebeğin altını değiştirmek için düzenlenmiş çekmeceli komodin, dolap ve bebeği emzirmek için annenin kullanacağı koltuk bebek odalarının değişmez mobilyaları. Bu sayfamızda ise, sizler için işte bu odaların en önemli parçası olan ahşap bebek beşiklerini derledik. Kimi yurt içinden kimi ise yurt dışından firmaların tasarlayıp imal ettiği bu ahşap beşikleri umarız sizler de beğenirsiniz.

En güzel mutfak modelleri ve esinleyici fikirler

Mutfakların yalnızca yemek hazırlanan alan olmadığını hatırlatan, yaşanılası mekanlar olduklarını gösteren en güzel örneklerle bu yazımızda sizlerleyiz. Karakteristik yansımalarla, fonksiyonel tasarımlarıyla göz alıcı mutfaklara sahip olmak sanıldığı kadar zor değil. Biraz üzerine ehemmiyet verildiği takdirde sahip olduğunuz en güzel mutfağı yeniden tasarlayabilirsiniz. Bir mutfağın temel ihtiyaçları nelerdir? Bireyin ve kullanıcı kişilerin yaşamsal fonksiyonları nasıl ele alınmalı? Kişilere özel mutfaklar tasarlamak temel nitelikler üzerinden mümkün mü? Birlikte irdeleyeceğimiz göz alıcı mutfak örnekleriyle aklınızdaki sorulara cevaplar bulabilir, yeni fikirler edinebiliriz. İlham veren tasarımlarla belli bir disiplinde mutfak dekorasyonu sağlayabilir, en iyi sonuçlardan birini alabiliriz. Konforlu bir yaşam kalitesi edinmek için, yaşam alanlarımızı olabildiğince işlevsel dizayn etmeli, ruhumuza hitap edecek görselliği yakalamalıyız. Aksi takdirde yaşam zaten belli bir düzey monoton temposuyla devam ediyor. Mutfak modelleri ile ilgileniyor ya da yeni bir dizayn oluşturmak üzere olabilirsiniz. Sizler için alternatif bilgiler oluşturabilecek En güzel mutfak dolapları yazımıza da ayrıca göz atabilirsiniz. Farklı zevklere hitap eden seçkilerden derlediğimiz mutfak tasarımı örneklerini birlikte incelemeye başlayabiliriz.

Ev kredisi nedir, nasıl alınır, nelere dikkat edilmesi gerekir?

Ev sahibi olmak ve kira derdinden kurtularak daha huzurlu bir hayat sürmek günümüz insanının en temel gelecek planı olarak sayılabilir. İş hayatına henüz atılmış bile olsanız bir yandan ev sahibi olmanın yollarını araştırmaya koyulabiliyorsunuz çünkü en temel ihtiyacımız olan barınma için düzenli olarak kira ödemesi yapmak zorunda kalmak, hem de bu kiraların gelir düzeyine oranlandığında yok yüksek perdelerde gezmesi, insanı ciddi endişelere düşürebiliyor. Doğuştan şanslı kimi insanlar ailesinin mal varlığı ve ekonomik gücü sayesinde kolayca ev çözümüne ulaşsa da bu kesimin toplumun son derece küçük bir yüzdesi olduğunu söyleyebiliriz. Peki şanslı azınlığın dışında kalan binlerce insan ev sahibi olma ayrıcalığına ulaşmak için nasıl bir yol izliyor? 

Ev sahibi olabilmek için izleyebileceğiniz iki yol var, en basit haliyle söylemek gerekirse, ya ev satın alarak ev sahibi olabilirsiniz ya da kendi evinizi yaptırarak ancak her ikisi için de bir miktar birikime ve krediye ihtiyacınız olacak. Ev satın almak diğer alternatife göre çok daha pratik ve hızlı bir yol ancak biraz daha pahalıya gelebilir. Ev yaptırmak ise, daha ucuza mal edilebilecek olmasına rağmen, çok daha zahmetli ve zaman alacak bir yol. Üstelik kendi evinizi yaptırmayı planlıyorsanız aklınızdaki yapı muhtemelen müstakil bir ev olacaktır ve insanlar arsalarını müstakil eve harcamaktansa çok katlı binalar yaptırıp daha fazla kar etmeyi tercih edebiliyorlar. Böyle olunca kendi evini yaptırma planı ancak şehirden uzak ve doğal bir emeklilik hayatı arayanlar için uygulanabilir oluyor. Eğer bütün dezavantajlarına rağmen kendinize bahçeli ve müstakil bir yaptırmayı tercih ediyorsanız aşağıdaki başlıklar size güzel fikirler verebilir.

- Kendi evini yaptırmak isteyenlere ilham verecek 8 ev

- Müstakil bir ev hayali mi kuruyorsunuz? 16 şahane fotoğraf!

Bu arada biz her iki alternatifi de ilgilendirecek bütçe ve kredi konularını konuşmaya devam edelim. Ev yaptırmak ya da satın almak için ihtiyacınız olan bütçeye bankalardan kredi çekerek ulaşabilirsiniz ancak kredi kullanımı, son derece iyi hesaplayarak girmenizi gerektiren ciddi bir iştir. Bilinçsizce kredi kullanıp sonrasında hem evinizi kaybedip hem de ciddi faizler ödemek zorunda kalmak istemezsiniz. Homify ekibi olarak bu yazımızı ev kredisine ayırıyoruz. Ev kredisi ile ilgili soracağınız temel soruların hepsine bu yazıda cevap bulabileceksiniz. Birbirinden güzel müstakil ev modelleri ile birlikte vereceğimiz bu bilgilere mutlaka göz atın.        

Banyo aynası modelleri: 23 örnek fotoğraf

Banyodaki en önemli şey nedir sorusuna ilk planda ayna cevabı verilmez. Ancak aynasız bir banyoya da tamam denemez. Ayna olmayan bir banyoda ortaya çıkabilecek sıkıntı ve aksaklıkları düşündüğümüzde ise aynanın belki de de banyonun en önemli şeyi olduğunun farkına varabiliriz

Gelin haydi bir düşünelim. Sabah uyandınız ve yüzünüzü yıkamak için banyoya gittiniz. Yüzünüzü yıkadınız ama uyku boyunca yüzünüzün ne hale geldiğini, göz altlarınızda şişlik olup olmadığını göremiyorsunuz. Kötü değil mi? Yahut aynasız bir banyoda traş olduğunuzu şöyle bir canlandırsanız? Yüzünüzün bir kısmına bıçak değmeden veya bazı kısımları kızarmış halde işe gitmek de son derece kötü olurdu eminim. Dişlerinizi fırçaladıktan sonra dişlerinizin nasıl göründüğünü görememek, saçlarınızı şekillendirirken aynaya bakamamak da kulağa çok uygun gelmiyor.

Aynaların önemi konusunda ikna olduğumuza göre, banyonun bu önemli parçasının estetik birer tasarım unsuru olmasını istemek de lüks olmasa gerek. Bugün size 23 farklı banyo aynası modeli göstereceğiz. Hepsi birbirinden güzel, şık ve göz alıcı…

Salonda televizyonu nereye koymalı?

Televizyon konusu pek çok tasarımcı için içinden çıkılmaz bir sorundur. Uzun yıllardır nereye koyulacağı bir sorun olan televizyonun özenle bir araya getirilmiş tasarımcı işi mobilyaların, aksesuarların ve dekoratif eşyaların oluşturduğu kompozisyonu bozma tehlikesi özenli ev sahiplerini hep düşündürürdü. Ama o günler geride kaldı. Çünkü eskinin hantal tüplü televizyonlarının yerini duvarlara kolayca ve estetik bir şekilde monte edilen ince ve zarif televizyonlar aldı. Böyle olunca televizyonlar artık evlerimizin genel konseptine daha çok uyum sağlayabiliyor. Sizin için televizyonun iç mekan tasarımına uyumlu bir şekilde nasıl entegre edildiğini gösteren beş örnek derledik. Siz de televizyonunuzun genel konseptini bozma riski karşısında endişeliyseniz, bu yazıyı mutlaka okuyun. Buradaki çözümlerin size de esin vereceğinden eminiz.

​Geleneksel, modern ve lüks: Bu evi mutlaka görmelisiniz!

Bugün sizi zarif ve şık bir ev turuna çıkaracağız. Hasta Architects imzasını taşıyan ev, Hindistan’da inşa edilmiş. Kendine has bir tarzı olan evin Hindistan kültürünü yansıtan değişik bir tasarımı var. Eğer ilginizi çektiyse hep birlikte göz atalım.

Bayılacağınız 10 konforlu ev

Bugün sizi Polonya'ya götüreceğiz ve tasarımlarıyla büyüleyen 10 farklı eve kısa bir bakış atacağız. Bu evlerin çoğu birbirine benziyor gibi görünse de, hepsinin farklı karakteristikleri var ve bu özellikler hepsini birbirinden farklı kılıyor. 

Tüm evler samimi, sıcak ve konforlu. Hepsi de huzurlu birer aile evi. Hepsini de beğeneceğinizden endişemiz yok. Gelin yavaş yavaş turumuza başlayalım. 

Demode bir evin mucizevi dönüşümü

Önce & Sonra serimizi takip edenler bilecektir, bir evin durumu ne kadar kötü olursa olsun, özenli ve planlı bir restorasyon çalışmasıyla adam edilmeyecek mekân yoktur. İşte serinin bugünkü bölümünde de bunu kanıtlayan bir başka eve konuk oluyoruz. İspanya'nın Vigo şehrindeki ev genç, çocuksuz bir çift tarafından satın alındığında neredeyse metruk bir durumda iken, müthiş bir yenilemenin ardından hem pırıl pırıl bir hale bürünüyor, hem de bu çiftin yaşam tarzına uygun bir hale getiriliyor. 

İspanyol mimarlık bürosu T Estudio de Diseno tarafından gerçekleştirilen yenileme çalışması esnasında sadece mekânın çehresi değişmekle kalmamış, aynı zamanda evin kesimi ve organizasyonunda da majör değişikliker yapılmış. Diğer yandan projeyi üstlenen firma evin orijinal halinden bazı ilgi çekici detayları da muhafaza ederek yeni projeye entegre etmeyi başarmış. 

Şimdi gelin evin eski ve yeni halinin fotoğrafları üzerinden bu büyülü dönüşümü yakından görelim.

Çocuk odaları için ideal duvar kağıdı örnekleri

Çocuk odalarını dekore etmek her zaman yetişkinlerin zaman geçirdiği yaşam alanlarını dizayn etmekten biraz daha zor ama bir o kadar da keyifli bir iştir. Zorluğu tabii ki çocukların zevklerine hitap eden ama onların gelişimlerine de katkıda bulunacak, aynı zamanda da sağlıklı uyku düzenlerini bozmayacak kadar sakin, yorucu olmayan ama neşeli ve eğlenceli bir dekorasyon yaratmanın zorluğundan ileri geliyor. Keyifli olması da pek tabii ki çocuklar evlerin neşesi olduğu için ve onlar için yaptığınız her şey, seçtiğiniz her mobilya hayatınıza neşe ve canlılık kattığı için. Daha önce yine homify sayfalarında çocuk odalarını dizayn ederken size ilham verecek fikir ve önerilerimizi Çocuk odası nasıl döşenir? Fikirler ve ipuçları isimli yazımızda ele almıştık. Bugünkü derleme yazımızda da çocuk odası dekorasyonlarında vazgeçilmez unsurlardan biri olan, çocuk odalarının olmazsa olmazı haline gelen duvar kağıtlarından en güzel ve en ilham verici özellikle olanlara değineceğiz. Her şeyden çok sevdiğiniz ve kıymet verdiğiniz çocuklarınızın odalarını dizayn ederken ve onlar için duvar kağıdı seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç şey var: Bunlardan birincisi elbette çocuğunuzun sağlıklı uyku düzenini bozmayacak, uykuya dalmaya çalışan çocuğun dikkatini dağıtıp uykusunu açmayacak nitelikte desenler ve renkler seçmek. İkincisi çocuğunuzun yaratıcılığını ve hayal gücünü arttırıcı özelliklere sahip olan duvar kağıdı modelleri tercih etmek. Bu tip duvar kağıtlarıyla çocuğunuzun duygusal ve zihinsel gelişimine tahmin ettiğinizden çok daha fazla faydalı olabilirsiniz. Üçüncüsüyse tabii ki çocuğunuzun zevkine uygun bir desen ve renk seçimi; çocuk odasının duvar kağıtlarının çocuğunuzu eğlendirecek ve onun sevdiği karakterlerle ya da desenlerle süslü olması onun karakterine duyduğunuz saygının da bir göstergesi olacaktır ve böylece çocuğunuz da kendisini özel hissedecektir. Ama tabii ki tüm bunları göz önüne aldığınızda bile çocuk odaları için duvar kağıdı seçmek hâlâ zor bir iştir. Geleneksel desenleri mi tercih edeceksiniz yoksa modern ve çizgi film karakterli olanları mı? Desenlerde trenler mi olacak uçaklar mı? Periler mi yoksa çiçekler mi? Çocuğunuzun en sevdiği çizgi film karakterinden oluşan bir duvar kağıdı deseni seçebilirsiniz, ama unutmayın ki çocuğunuz her gününü bu odada geçirecek ve bir süre sonra bu karakterden sıkılabilir. İşte tüm bunları düşünerek, size ilham verebilecek sevimli, hareketli, sağlıklı ve renkli çocuk odası duvar kağıtlarını derledik.

​Küçük bir balkonu cennete dönüştürün

Sıcak havanın tadını çıkarmak için sayılı günlere girdiğimiz şu günlerde balkonlar favori mekanımız haline geldi. Hem sıcak yaz mevsiminde hem de hafta sonları biraz kafa dinlemek için balkondan daha ideal bir köşe bulunamaz. Ancak balkonların da şöyle bir dezavantajı var. Günümüzde özellikle büyük şehirlerde artan nüfusla beraber oturacak daireler git gide küçülmekte. Buna bir etken de yüksek kira bedelleri. Hal böyle olunca yeni apartman dairelerinde balkonlar da git gide küçüldü. Yine de endişeye mahal yok. Küçük balkonları da muhteşeme yerlere dönüştürebilirsiniz. Nasıl mı? Gelin, sizin için seçtiğimiz projeye göz atalım.

Ferah ve aydınlık bir mutfak isteyenler için 10 fotoğraf

Mutfak dekorasyonları yapılırken en çok istenilen özellik fonksiyonel bir mutfak olmasıdır. Mutfaklar yemek pişirilen, yemek hazırlığı yapılan, dekorasyona göre yemek yenilen ve dostlarla keyif yapılan alanlardır.  Bu nedenle bir mutfağın fonksiyonel olması çok önemlidir. Ayrıca bir mutfağın fonksiyonel olmasının yanında ferah olması da çok önemlidir. Ferah bir mutfak her zaman huzur ve neşe doludur. Bir ev hanımı iş yapmadan önce kendisini rahatlatan ve huzur veren mutfağa girerek keyifle iş yapacağı alana bakmak ister. eğer mutfağınız ferah bir mutfak değilse  ev hanımları mutfağa girmek istemez. Bu nedenle mutfağınızı ferah olması fonksiyonel olması kadar önemlidir.  Bu gün mutfaklarınız için farklı özelliklere sahip ferah mutfak modellerini inceliyoruz.  Birbirinden özel olan bu mutfak modellerini homify farkı ile inceleyerek evlerinize ferahlığı ve tazeliği kazandırabilir ve huzur dolu ferah mutfaklara sahip olabilirsiniz.

Kuzey adalarında panoramik deniz manzaralı bir tatil evi

Bugünkü yazımızda Edinburgh'lı mimari fotoğraf sanatçısı Chris Humphreys'in çekimlerini yaptığı, muhteşem bir tatil evini tanıtacağız. Kendisi de aslen mimar olan ve mimari projelerin fotoğraflanması konusunda uzmanlaşan Chris Humphreys'in gözünden göreceğimiz bu konut Isle of Harris'te konumlanan Fir Chlis isimli bir villa. Isle of Harris ve Isle of Lewis İskoçya'nın kuzey batısında bulunan iki adet adadan oluşuyor ve her iki ada da turistik olma özelliğine sahip. 

Adanın batı kısmında yer alan Seilebost köyünde konumlanan Fir Chlis isimli bu konut kumsala yalnızca elli metre uzaklıkta, arka tarafı ise uçsuz bucaksız kırlardan oluşuyor. Britanya'nın en güzel sahillerden biri olarak bilinen Luskentyre plajının gün işinde değişen renklerini ve gelgitleri izleyebileceğiniz bu modern konutun diğer özelliklerini inceleyelim.

Dekorpa Teklif Al